Beszaladt két néző a VSK elvesztett kézi–mérkőzésén

2014.10.15 - 19:19

Kikapott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata szerdán, az A–osztályos bajnokság 6. fordulójának fogarasi találkozóján, viszont végeredmény még változhat, amennyiben a román szövetség (FRH) fegyelmi bizottsága kellő szigorral jár el a találkozó házigazdája esetében.

A meccs 56. percében ugyanis két szurkoló befutott a pályára és a VSK játékosát, Acsiniát akarták megütni. A rendfenntartóknak sikerült megakadályozni, hogy a kézilabdázót bántalmazzák és a szurkolókat elvezették. Ekkor már 28–25-re vezetett a házigazda Fogarasi HCM, és az eset pillanatában éppen állt a mérkőzés, mivel az egyik hazai sérült játékost a pályán kellett ápolni. Úgy tudjuk, a bírók azt írták a meccsjelentésbe, hogy az eset időkéréskor történt. „Amint hazaérünk, megírjuk a panaszunkat a román szövetségnek” – mondta Nicolae Istrate, a VSK vezetőedzője.

A találkozó első fél órájában egyébként jól játszott a szatmári együttes, a 16. percben már 12–7-re vezettek. Azonban a folytatásban rengeteget hibáztak, így felhozták a fogarasiakat és a vendéglátók a szünetig egyenlítettek (15–15). A szatmáriak gyenge játéka a második félidőben is folytatódott. Ezt kihasználva a Brassó megyei csapat átvette az irányítást, és már nem engedte ki az előnyt a kezéből. 30–28 arányban győzött a Fogarasi HCM, de amennyiben a FRH bűnösnek tartja a hazaiakat a rendezési hiányosságok miatt, akkor zöldasztalnál a VSK javára írhatják a pontokat.

Férfi kézilabda, A–osztály, B–csoport, 6. forduló

Fogarasi HCM – Szatmárnémeti VSK 30–28 (15–15).

VSK: Cioroiu, Pogyină – Mateş 1 gól, Ungar 4, Oláh 6, Cristescu 2, Mureşan 6, Acsinia 9 (ebből 4 gól hétméteresből), Santeiu, Pop, Clipea.