Berei nyert Kisinyovba, majd Nagyváradra utazott

2015.02.16 - 15:05

Döntősök voltak, de nem jutottak fel a dobogóra a Szatmárnémeti SK–Cetate Ardud Heracle kettős igazolású birkózói, akik Kolozsváron először küzdöttek egyéni felnőtt bajnokságon. Ovidiu Lăpuşte (75 kg) az ötödik helyen zárt, vagyis a bronzmérkőzést vesztette el, a negyeddöntő pedig Mădălin Bulgărnak (66 kg) és Szabó Krisztiánnak (80 kg) jelentette a „végállomást”, de így is a legjobb nyolc között zártak.

A szatmári egyesület másik csoportja a Moldovai Köztársaság fővárosában, Kisinyovban lépett szőnyegre. Tudor Barbul edző tanítványai közül Raul Zarzu (29 kg) és Berei Lénárd (100 kg) zártak súlycsoportjuk első helyén. Ugyanakkor Zarzu kiérdemelte a torna legjobb birkózójának járó különdíjat is. Orosz Pál (32 kg) a 4., Andrei Barbul (56 kg), Andrei Buzilă (50 kg) és Marian Zaha (38 kg) pedig az 5. helyen zártak. Az eredmények összesítése után a szatmári csapat a táblázat második helyén zárt.

Berei egyébként egyenesen Nagyváradra utazott, ahol egyhetes edzőtáborban vesz részt a felnőtt korosztály bajnoka, Tamás Attila, illetve a kadett korosztályos George Tătăruval együtt.