Bemelegítés a craiovai meccsre

2013.10.23 - 20:37

A Szatmárnémeti VSK két 15 éves játékosa, Andra Neşte és Teodora Vasile is debütáltak egy felnőtt Nemzeti Ligában szerdán, a Marosvásárhelyi Nova Vita elleni, húsz pontra megnyert bajnokin.

Az idény eddigi legsimább győzelmét aratva húsz ponttal nyert a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a vendég Marosvásárhelyi Nova Vita ellen, a Nemzeti Liga 4. fordulójában.

A szerdai találkozón Tabytha Wampler és Orosz Andreea irányításával öt perc alatt tizenegy pontra lépett meg a VSK (13–2), majd Cristina Cutaş is hozzátett két pontot és egy szabaddobást, így megnyugtató tizennégy pontos előnnyel vezetett a szatmári csapat (16–2) az első negyed vége előtt. Hat pontot faragott a hátrányából Nova Vita az első pihenőig (18–10), de a következő tíz perc Cutaş triplájával indult, majd Tarţa–Laza Enikő és Monica Ivan is feliratkoztak a pontszerzők listájára. Tizenhatos forral fordult a VSK (33–17), de Wampler rákapcsolt, és a közeli, illetve távoli találataival a 29. percbe beállította az addigi legnagyobb, 29 pontos különbséget (52–23). Az utolsó negyed 27 pontos VSK–előnnyel kezdődött (53–26), így Éles Péter edző pihentethette kis időre az alapjátékosait. Diana Moldoveanu, Nagy Anita, Bianca Voica, Monica Ivan, Mihaela Adi felállásban kezdődött az utolsó felvonás, így az ellenfél egy 3 perces 8–0-s sorozattal felzárkózhatott 17 pontra (53–36). A szatmári szakvezető visszaküldte a pályára Oroszt, Tarţa–Lazát, Wamplert, Kortni és Cutaşt, így kis időre „visszaállt a rend”. 61–38-as állásnál, az utolsó percekben szerephez jutott két 15 éves lány is, Andra Neşte és Teodora Vasile is. Egyiknek sem volt sok ideje a bizonyításra, de előttük még hosszú karrier állhat.

Maradt a 63–43-as végeredmény és a VSK győzelmi reményekkel utazik pénteken Craiovára, szombaton ugyanis a SCM vendége lesz. Vasárnap újabb bajnoki vár majd Éles tanítványaira, ugyanis a BCT Alexandria kérésére lejátsszák a visszavágókra programált találkozót is.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, 4. forduló

Szatmárnémeti VSK – Marosvásárhelyi Nova Vita 63–43 (18:10, 15:7, 20:9, 10:17).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Adi, Vasile, Moldoveanu, Orosz (20, 3, 2), Voica (1, 1, 1), Ivan (4, 2, 0), Nagy, Neşte, Tarţa–Laza (9, 8, 7), Kortni (8, 5, 3), Wampler (15, 11, 2), Cutaş (6, 5, 2).

Nova Vita ((pontok száma, lepattanók, gólpasszok):  Evens (12, 15, 0), Mihai (2, 12, 1), Davis (11, 5, 4), Borşan, Gál (7, 1, 0), Ridley (4, 1, 1), Mészáros (4, 2, 0), Ceauşu (3, 2, 0), Bartha (0, 0, 0).