Belga „fölény” az Európa Liga negyeddöntőjének mezőnyében

2017.03.17 - 03:41

Két belga csapat, Genk és az Anderlecht Bruxelles, továbbá a török Besiktas, a spanyol Celta Vigo, a francia Olympique Lyon, a holland Ajax Amsterdam, a német Schalke 04 és az angol Manchester United lépett túl az Európa Liga nyolcadddöntőjén.

Az odavágóhoz hasonlóan ismét Mouctar Diakhaby fejes góljával szerzett vezetést a Lyon a Roma ellen a labdarúgó Európa Liga nyolcaddöntőjében. Ám a hazai pályán játszó rómaiak egy perccel később Kevin Strootman révén egyenlítettek.

A Kassai Viktor által vezetett meccs második félidejében a lyoni Lucas Tousart ugyan saját kapujába pattant a labda (2–1), ez még belefért a franciáknak, és miután a magyar bíró – egy meglehetősen kérdéses – les címén érvénytelenített egy hazai találatot, a lyoniak 5–4-es összesítéssel biztosították helyüket a következő körben.

A Borussia Mönchengladbach az idegenbeli 1–1 után kedvező helyzetből várta a visszavágót a Schalke ellen, a mérkőzés pedig nem is alakulhatott volna jobban a hazaiak számára: Andreas Christensen szerencsés, majd Mahmoud Dahoud bombagóljával 2–0-ról várták a második félidőt.

Azt a második negyvenöt percet, melyben Leon Goretzka szintén szerencsésnek mondható góljával szépített, majd Nabil Bentaleb büntetőből szerzett találatával egyenlített a Schalke, így a 2–2-es végeredménnyel, több idegenben szerzett góljának köszönhetően a gelsenkircheniek jutottak tovább.

Az Ajax az idegenbeli vereség után hazai pályán már jobban kezdett az FC Köbenhavn ellen, ennek eredményeképpen pedig kétgólos előnyre tett szert az első félidőben. A hollandoknak ezt sikerült megtartaniuk a második játékrészben (2–0), így megfordították a párharcot, és 3–2-es összesítéssel továbbjutottak.

Az Anderlecht az idegenbeli győzelem után hazai pályán is 1–0-ra legyűrte az APOEL-t, 2–0-s összesítéssel pedig bejutott a legjobb nyolc közé. A találkozó egyetlen gólját Frank Acheampong jegyezte.

Pokoli hangulatban kezdődött a Besiktas és az Olympiakosz párharcának törökországi visszavágója, a szurkolók által teremtett atmoszféra pedig a csapatokra is átragadt: az első félidő fele sem telt el Vincent Aboubakar és Ryan Babel góljával máris két góllal vezettek a hazaiak. A folytatásban szépítettek a görögök, sőt a hajrában Aboubakart a játékvezető kiállította, miután megfejelte az ellenfelét. Hiába az emberelőny, az Olympiakosz nem tudott újra betalálni, nem úgy, mint a törökök, akik a hajrában a holland Babel második góljával, valamint Cenk Tosun találatával eldöntötték a meccset (4–1), így a Besiktas 5–2-es összesítéssel lépett túl ellenfelén.

Az FK Krasznodar a spanyolországi 2–1-es vereség után jól kezdett odahaza, a Celta Vigo ellen pedig sokáig élt is a remény a fordításra. A második félidőben azonban sebességet váltottak a spanyolok, kétszer is betaláltak (0–2), így kettős győzelemmel, 4–1-es összesítéssel bejutottak a legjobb nyolc közé.

A Genk idegenbeli 5–2-es sikere után már csak formalitás volt a visszavágó a belga házi rangadón a Gent ellen. Sokáig úgy tűnt, hazai pályán is nyernek a genkiek, ám a vendégek a hajrában egyenlítettek, ez azonban csak szépségtapasznak bizonyult (1–1) – a Genk 6–3-as összesítéssel továbbjutott a negyeddöntőbe.

Az idegenbeli döntetlen után egy góllal nyert odahaza a Rosztov ellen a Manchester United, ezzel az angol csapat jutott a legjobb nyolc csapat közé.

A negyeddöntőü párosításait pénteken 14 órakor sorsolja ki az európai szövetség.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Besiktas – Olympiakosz 4–1 (Aboubakar 10. perc, Babel 22., 75., Cenk Tosun 84., illetve T. Elyounoussi 31.); továbbjutott: a Besiktas, 5–2-es összesítéssel.

Genk – Gent 1–1 (Castagne 20. perc, illetve Verstraete 84.); továbbjutott: a Genk, 6–3-as összesítéssel.

FK Krasznodar – Celta Vigo 0–2 (Mallo 52. perc, Aspas 80.); továbbjutott: a Celta Vigo, 4–1-es összesítéssel.

Ajax – FC Köbenhavn 2–0 (B. Traoré 23. perc, Dolberg 45+3. – 11-esből); továbbjutott: az Ajax, 3–2-es összesítéssel.

Manchester United – FK Rosztov 1–0 (Mata 71. perc); továbbjutott: a Manchester United, 2–1-es összesítéssel.

Anderlecht – APOEL 1–0 (Acheampong 65. perc); továbbjutott: az Anderlecht, 2–0-s összesítéssel.

Borussia Mönchengladbach – Schalke 04 2–2 (Christensen 26. perc, Dahoud 45+2., illetve Goretzka 54., Bentaleb 68. – 11-esből); továbbjutott: a Schalke, 3–3-mal, idegenben szerzett több góllal.

AS Roma – Olympique Lyon 2–1 (Strootman 17 perc., Tousart 60. – öngól, illetve Diakhaby 16.); továbbjutott: a Lyon, 5–4-es összesítéssel.