Belényes az ellenfél a kupasorozatban

2015.07.07 - 13:00

A Bihar megyei negyedosztályban szereplő, a megyei kupagyőztes Belényesi Bihorul lesz az FC Olimpia II ellenfele a Román Kupában.

A Belényesi Bihorul lesz a Szatmárnémeti FC Olimpia II ellenfele a labdarúgó Román Kupa országos selejtező első fordulójában, július 15-én.

Az első felvonásban a kupasorozat megyei győztesei játszanak, illetve néhány harmadosztályos, alsóházi alakulat egészíti ki a mezőnyt. Összesen harminchét mérkőzést rendeznek.

A belényesi alakulat egykor a harmadosztályban szerepelt, a 2011–2012-es idényben a csoportja 3. helyén zárt, viszont a következő szezonban már nem vállalta a divíziós szereplést. Azóta a Bihar megyei bajnokságban játszik a belényesi legénység, az elmúlt szezonban a 6. helyen zártak, de megnyerték a kupasorozat megyei döntőjét.

Mint ismeretes, az FC Olimpia szatellitcsapata a Luceafărul Decebal ellen győzött a Nagykárolyban rendezett kupadöntőn.

A sorsolás értelmében a jövő hét szerdai, egyenes kieséses meccset Belényesen, a Francisc Matei Stadionban rendezik 17.30 órától. Amennyiben a rendes játékidő végén döntetlen az állás, 2x15 perces hosszabbítást rendeznek, és ha ezután sem lesz győztes, akkor 11-es rúgások útján dől el a továbbjutó.

A második forduló mérkőzéseit július 29-én rendezik. Az első körből továbbjutó 37 csapathoz további öt harmadosztályos alakulat csatlakozik a mezőnyhöz