BEK-arannyal zárták az évet

2021.12.14 - 12:08

A Karate-do Szövetségek Világegyesülete (WUKF) versenyszabályai szerint rendezett Bajnokcsapatok Európa Kupájának tizenkettedik kiírásán Váncsa Daiana (képünkön középen), Igor Bălăcescu és Luca Bátori Donca Simon összesen négy érmet szerzett. A többszörös világ- és Európa-bajnok Váncsa Daiana hozta a „kötelezőt” és a 21–35 éves korosztály kumite sanbon egyéni versenyszámában a –55 kilós súlycsoport legjobbjának bizonyult. BEK-aranyérmes lett Igor Bălăcescu os, aki +35 évesek kumite ippon egyéni nyilt versenyében verte a mezőnyt.
Luca Bátori Donca Simon a 14–15 évesek versenyében kétszer is dobogóra állt: előbb a –65 kilogrammos súlycsoport egyéni kumite sanbon próbájában zárt a második helyen, majd bronzérmet szerzett a próba váltócsapatával is.
A BEK-et egyébként idén Kolozsváron rendezték meg, ahol tíz ország 59 egyesületének mintegy 600 karatékája lépett tatamira.

Karate: Román Kupát nyert Vancsa és Bălăcescu, Roman bronzot

Közel volt a dobogóhoz Irina Pop és David Lupişcă is.

Karate: harmadik világbajnoki címét szerezte Daiana Vancsa

Florin Curileac edző szatmárnémeti tanítványa javított tavalyi eredményén.