Bejutott az elődöntőbe a Szatmárnémeti VSK

2019.04.09 - 19:04

Csak az első félidőben tudta némileg megszorítani a VSK-t a Kolozsvári Universitatea csapata, a harmadik negyedbeli remek játékkal a szatmári együttes nyert, és eldöntötte a negyeddöntős párharcot.

Elsőként a Szatmárnémeti Városi Sportklub női kosárlabdacsapata vívta ki a legjobb négy közé jutást a Nemzeti Liga rájátszásában. Maikel Lopez vezetőedző tanítványai a papírformának megfelelően háromból három meccsen verte a Kolozsvári Universitatea együttesét, így már tegnap lezárta a három nyert mérkőzésig tartó párharcot.

A keddi, kolozsvári találkozón 0–4-el kezdett a VSK, viszont a harmadik percben Mihaela Maxim már a második tripláját jegyezte, és ezzel az „egyetemisták” át is vették a vezetést (8–6). Andra Mandache távoli találatára kellett várni, hogy ismét szatmári vezetést mutasson a tabella (10–11), azonban egy hasonló szép Paula Cenean dobással ismét ott volt az előnyt (15–13). Dlesha L’loyd és Promise Amukamara vetett véget az „adok-kapok”-nak, és a negyed végéig hét pontot tettek a két csapat közé (15–22).

nagyon ment a triplázás a kolozsvári együttesnek, hiszen Cenean ismét betalált távolról (20–22), de jöttek Mandache pontjai is, amivel a 14. percig sikerült kilencre növelni az előnyt (20–29). Amukamara sem hagyta annyiban, és a 16. percben beállította az első félidő legnagyobb különbségét (26–37). Nyolc pont maradt VSK-előnyből a szünetig (31–39), de a második félidőt L’loyd és Amukamara három pontosai nyitották, majd Brittany Denson és Mandache is hozzáadott kettőt-kettőt, így végre tisztes távolságra hagyta magától a kolozsvári csapatot a VSK (33–52).

Huszonegy pontra lépett meg a szatmári együttes a harmadik negyed végén (37–58).

Innen már Carmin Popa vezetőedző csapata is feladhatta a küzdelmet. A tanítványai nem tudták megingatni a szatmáriak védelmét, a VSK támadásait pedig rendre szabálytalansággal állították meg. A 33. percben huszonnégy pont volt a két csapat között (42–66), amikor a szatmári játék is leállt. Az Universitatea egyszer még feljött tizennyolc pontra (50–68), de Denson zárta a tabellát, így 53–74-es szatmári sikerrel zárult a párharc.

A VSK-ra most hosszú pihenő vár, hiszen a leendő ellenfél párharca csak hétfőn kezdődött. A Phoenix Știința Konstanca 72–69-re megnyerte az első, brassói mérkőzést, a házigazda CSTBv Olimpiának pedig mai meccsen lehet esélye egyenlíteni.

Nemzeti Liga, rájátszás, negyeddöntő, 3. mérkőzés

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK 53–74 (15:22, 16:17, 9:20, 13:15).

Universitatea (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Begenisic (12/3/1), Henderson (15/9/2), Maxim (9/0/2), Părău (2/8/5), Cenean (6/0/2), Bot (9/1/0), Vujovic (0/2/0). Vezetőedző: Carmin Popa.

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Kádár (0/0/1), Mandache (17/6/2), Denson (12/15/6), Amukamara (17/1/6), L’loyd (16/2/1), Oláh (2/4/0), Huțanu (2/4/1), Lazăr (0/0/1), Pop (0/3/1), Uiuiu (3/1/0), Tavic (0/2/2), Baltic (5/6/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.