Beérte az éllovast a Kolozsvári CFR

2021.02.16 - 09:34

miután az éllovas FCSB-t a nagyszebeniek is legyőzték, a kincses város csapatának hazai pályán csak egy döntetlen jött össze a FC Voluntari elleni találkozón.
Vasárnap a FCSB csapatát Szászmedgyesen fogadta a Hermannstadt, és a 13. percben meg is szerezte a vezetést egy vitatott 11-esből (1–0). Az eredmény már nem változott a mérkőzés végéig, sőt, a gólszerzéshez közelebb állt a nagyszebeni alakulat, mint a bukaresti vendége. A Hermannstadtnek ezzel egy tíz mérkőzés óta tartó nyeretlenségi szériája szakadt meg, az elmúlt tíz bajnokin csak 5 pontot gyűjtöttek be. Ráadásul, a mostani győzelemmel átadta a kieső helyet a táblázatban a FC Voluntarinak, amely hétfő este Kolozsváron bravúrpontot gyűjtött be.
A FCSB viszont hullámvölgybe került, hiszen zsinórban három mérkőzést vesztett el 1–0-ra: a Hermannstadt elleni találkozó előtt az Academica Clinceni a bajnokságban, a Dinamo pedig a Román Kupa küzdelmekben verte a bukarestieket.
A kupasorozatból ugyan kiesett  FCSB, a Liga 1-ben viszont őrzik első helyüket, a CFR ugyanis most sem tudta megelőzni őket. Eduard Iordănescu vezetőedző legénysége a múlt héten sem tudta kihasználni a FCSB botlását (vereség a Clinceni-el), hiszen kikaptak a FC Botoşani otthonában. Most ismét adódott egy lehetőség, viszont gólnélküli döntetlent játszottak a kieső helyre kerülő Voluntari-al.
Pontosabban, egy vitatott helyzetben ítélhetett volna gólt is fogarasi játékvezető, Marian Barbu: a 70. percben Paulo Vinicius kapura tartó lövését ugyan kikotorta Victor Rîmniceanu, viszont a kolozsváriak érvényes gólért reklamáltak, szerintük ugyanis a Voluntari hálóőre a kapuvonalon túlról szedte ki a labdát (képünkön). Tény, hogy a gól nem volt egyértelmű, vélhetően a VAR-rendszer sem segített volna, viszont a gólvonaltechnológia Barbu segítségére lett volna. Ezzel kapcsolatban megszólalt a román liga (LPF) is: 320 ezer euróba kerülne egy klubnak a goal-line technology megvásárlása és beszerelése.
Tény, hogy a kolozsváriak egyértelmű fölénye ellenére maradt a 0–0-s végeredmény, zsinórban a második meccsükön nyeretlenek, de pontszámban már kiegyenlítették a FCSB csapatát.
A két éllovas „szerencséjére” őrizni tudják még négy egységnyi előnyüket, ugyanis a Clinceni a Craiovától is elvett pontot. Az olténiai alakulat viszont ezzel együtt kilenc mérkőzés óta veretlen (az utóbbi három meccsén gólt sem kapott), és a FCSB, illetve a CFR botlásait kihasználva, lassan felzárkózik az éllovasok mögé.
Gőzerővel jön viszont a FC Botoșani, amely Marius Croitoru vezényletével zsinórban negyedik meccsüket nyerték, és – megelőzve a Sepsit – már a negyedik helyen állnak. A bukovinai találkozón egyébként a nagykárolyi Kovács Szabolcs ismét cserebíró volt.
A sepsiszentgyörgyiek egyébként sorozatban a negyedik mérkőzésükön ikszeltek, a 23. forduló mérkőzésén a Dinamo vendégeként jegyeztek gólnélküli döntetlent. Ezzel visszacsúsztak a táblázat 5. helyére, és már csak egy pont az előnyük a következő ellenfelük, a Clinceni-el szemben (igaz, a Sepsi kedd este pótolta a FC Argeș elleni 21. fordulóból elhalasztott mérkőzést).
Egyre nehezebb helyzetbe kerül a Poli Iaşi, amely már nyolc mérkőzés óta nyeretlen, és csak két pontot tudott begyűjteni. A legutóbbi vereséget az Astra mérte rá, amely ezáltal megőrizte a 13. helyét a táblázatban.

LABDARÚGÓ LIGA 1, 23. FORDULÓ

FC Argeş – FC Viitorul 1–0 (0–0)
G.: Grigore Turda 71.

Chindia Târgoviște – Aradi UTA 1–1 (1–0)
G.: Daniel Popa 31., illetve Erico Da Silva 90+2.

FC Dinamo Bukarest – Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK 0–0

Politehnica Iași – Astra Giurgiu 2–3 (1–3)
G.: Manuel De Iriondo 2., Andreas Calcan 50., illetve Mattia Montini 31., Dario Canadjija 36., Sebastien Wuethrich 42.

Academica Clinceni – Universitatea Craiova 0–0

AFC Hermannstadt – FCSB 1–0 (1–0)
G.: Romario Pires 13. (11-esből).

FC Botoşani – Szászmedgyesi Gaz Metan 2–1 (0–0)
G.: Hamidou Keyta 50. (11-esből), Mahmoud al-Mawas 69., illetve Yuri Matias 68.

Megkezdődött a SuperLiga

A román labdarúgó élvonalbeli bajnokság 105. kiírásának az első fordulójában minden mérkőzésen született legalább egy gól.

Debütál a VAR a Szuperligában

Rövid vakáció után ma megkezdődik a román labdarúgó élvonalbeli bajnokság, amely ettől az idénytől kezdődően Szuperliga nevet visel.

Az U visszatér, a Dinamo először esik ki a Liga 1-ből

Történelme során először esik ki a román labdarúgó élvonalból a Dinamo Bukarest csapata, miután a Kolozsvári Universitatea elleni osztályzó visszavágóján, odahaza csak 1–1-es döntetlent tudott elérni.