Bedarálták a nagybányaiakat

2015.05.06 - 20:10

Sima tízgólos sikert aratott a Szatmárnémeti VSK férfi kézilabdacsapata a Nagybányai Academia de Handbal Minaur elleni bajnoki mérkőzésen. Szombaton Tordán lépnek pályára a legények.

Egy hónapos idényközi szünet után folytatódott a férfi A-osztályos kézilabda-bajnokság, a Szatmárnémeti VSK legénysége pedig gond nélkül verte szerda késő délutáni ellenfelét, a Nagybányai Academia de Handbal Minaur csapatát.

A VSK egykori játékosa, Váradi Gyula által irányított máramarosi ifik kissé bágyadtan kezdték a Both Katalin Sportteremben rendezett meccset, így Nicolae Istrate edző legényei tíz alatt megléptek hat góllal (8–2). Az ellenfél nem tudta tartani a lépést a szatmáriakkal, akik a huszadik percig tízre növelték az előnyt (16–6), a szünetig pedig beállították az addigi legnagyobb különbséget (27–14).

Tizenhárom volt a különbség a két csapat között a második félidő elején, így a hazaiak is visszavettek a lendületből. Istrate is többet cserélt, beküldte a pályára azokat is, akik addig kevesebb percet kaptak tétmeccseken. Közülük Varga és Pogyină tett hozzá a csapat sikeréhez. Előbbi hétméterest is bevállalt és egy becsapós mozdulattal mesterien fektette el az ellenfél kapusát a dobás előtt, míg Pogyină remekül védett.

A szatmáriak magukra húzták a „kézilabda-iskolásokat”, igaz, a VSK-siker egy pillanatig sem forgott kockán, az AHM ugyanis legfeljebb kilencre tudta lefaragni a hátrányát (39–30). Az Istrate-csapat a végén még betalált egyszer a bányai kapuba, így 40–30-as állásnál szólalt meg a mérkőzés végét jelző síp.

Szombaton délután újabb bajnoki vár a VSK-ra, de a papírforma szerint nem jelenthet gondot a vendéglátó Tordai Potaissa II legyőzése.

Férfi kézilabda, A-osztály, B-csoport, 23. forduló

Szatmárnémeti VSK – Nagybányai AHM 40–30 (27–14).

VSK: Cioroiu, Pogyină – Oláh 12 gól, Clipea 11, Udriştioiu 5, Morar 4, Varga 2, Pop 2, Mateş 2, Ungar 1, Santeiu 1, Cristescu