Bedarálták a kosaras lányok a Poli Iași csapatát

2016.12.10 - 21:52

Oda–visszavágó mérkőzésen verte e a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Poli Iași együttest a Nemzeti Liga alapszakaszában: az őszi hazai győzelem után a szombati, iași-i retúron is Jose Araujo edző tanítványai bizonyultak jobbaknak.

Az eredmény ellenére a szatmári győzelem sokkal egyértelműbb volt, hiszen a VSK végig uralta a meccset: a hazaiak csak az első öt percben vezettek, legtöbb három ponttal (5–2), de utána átvette az irányítást Araujo csapata és folyamatosan növelte előnyét. Az első pihenőig csak öt pontos előnyt tudtak szerezni (13–18), de a 15. percben mát tizennégy pontot tett a VSK a két csapat közé (22–36). Időkéréssel, cserékkel próbálkozott az ellenfél, de csak kilencig tudták faragni a hátrányukat a szünetig (32–41). De fordulás után ismét lendületbe jöttek a szatmári lányok a 25. percben pedig 37–54 volt az állás. Húsz pontig tudta növelni az előnyét a VSK (48–68, 31. perc), amikor talán kicsit kiengedtek a lányok, így a hazaiak lassan tudtak faragni hátrányukból. Az utolsó percre hét pont maradt a VSK–előnyből (72–79), amikor Araujo időt kért, hogy felrázza kicsit tanítványait, aki visszatérve a pályára jól védekeztek és hibátlanul dobtak, így a meccs végéig sikerült „tisztes” távolságra tartani az ellenfelet (76–83).

A szatmári együttes ezzel a győzelemmel megőrizte 6. helyét a táblázatban, de nagyon nehéz időszak előtt áll, hiszen pénteken jön a címvédő Sepsiszentgyörgyi Sepsi–SIC, az alexandriai, karácsonyi kiszállás után pedig a CSM Târgoviște jön majd Szatmárra.

Női kézilabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 11. forduló

Poli Național Iași – Szatmárnémeti VSK 76–83 (13:18, 19:23, 16:23, 28:19).

Poli (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Dănălache (12/0/0), Dănilă, Adams (21/6/5), Simmsons (2/3/7), Aursulesei (8/3/0), Iftimescu, Ciotir (18/5/1), Butnariu (0/1/3), Johnson (15/7/2).

VSK (pontok száma/lepattanók száma/gólpasszok): Reed (24/14/4), Oláh (7/0/1), Szmutku (0/1/2), Ferenczi (6/3/1), Laza (8/1/3), Batey (21/13/6), Tavic (17/2/1).