Bedarálták a kolozsváriakat

2015.01.11 - 06:04

Huszonöt pontos győzelmet aratott a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a Kolozsvári U otthonában, ezzel visszatértek az esélyei arra, hogy elcsípjen egy helyet az első nyolcban.

Sorozatban ötödik győzelmét jegyezte szombaton a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, ezzel bizonyítva, hogy profi játékosok és többet ér nekik a becsület és a város hírnevének az öregbítése. Ha mindez párosulna egy hasonlóan profi klubvezetéssel is, akkor vélhetően az együttes nem azért harcolna, hogy elcsípjen egy play–off helyet, hanem azért, hogy megőrizzen egy pozíciót az első nyolcban.

Nem akarunk ünneprontók lenni, hiszen a szatmári lányok, idegenlégiósok nélkül, nagyot alakítottak szombaton Kolozsváron, és simán verték a házigazda Universitatea csapatát. Az Orosz–Oláh Andreea, Flavia Ferenczi, Luminiţa Manta, Tarţa–Laza Enikő kvartetthez csatlakozott a kezdőbe a csapat edzője, a január 25-én 41. születésnapját ünneplő Adriana Pricop is, aki még az elmúlt év végén újította meg versenyigazolványát, hogy rutinjával segítse a tanítványait. Több mint két év kihagyás után Adi több mint 25 perc játékot vállalt és a kosár alatt vállalt főszerepet, 11 lepattanót gyűjtött be. Ehhez még hét pontot dobott 3 gólpasszt adott és csak háromszor szabálytalankodott az ellenféllel szemben, így 11 pontot hatékonysággal zárt.

A kolozsváriak csak az első három percben vezettek, de 3–5-ös hátrányból, egy öt és fél perces 16–0-s sorozattal átvette az irányítást a VSK (5–19-es állás). A 16. percben már mínusz tizennyolcban volt a házigazda együttes (7–25), és ezt a hátrányt tartani tudta a szünetig (12–30). A pontokban szegény második negyedet követő szünet után viszont felfrissülve tért vissza a pályára a szatmári együttes és öt percnyi játék után harmincas előnyre tettek szert (16–46). A 27. percben Szmutku Renáta triplája is beakadt, így harmincegy pont volt közte (19–50), de a legnagyobb különbséget az utolsó negyed elején Ferenczi kosara után jegyezték (25–59). A 36. percig tartották a szatmári lányok a „tisztes” távolságot (35–66), amikor végre kiengedtek és próbáltak tartalékolni a következő bajnokira. Stílusosan, Adi Pricop gyűjtötte be a meccs utolsó lepattanóját, de újabb támadásra már nem volt idő, így 45–70-es állásnál ért véget a mérkőzés.

A találkozó legjobbja a kolozsváriak korábbi játékosa, a szatmárnémeti Ferenczi volt, aki 27 perc 22 másodperc alatt, 19 ponttal és 17 lepattanóval dupla–dupla teljesítmény nyújtott, a hatékonysági mutatója pedig 36 pontos volt. Jó teljesítményt nyújtott Luminiţa Manta is, aki szatmári tartozódása alatt először ért el dupla–duplát (14 pont, 15 lepattanó), ezzel a VSK második legjobbja volt szombaton.

Szerdán a 16. fordulóból elhalasztott mérkőzésen a Brassói Olimpia lesz szatmári lányok ellenfele. Ha sikerül áthozni a szombati teljesítményt, illetve az alapjátékosok bírják még szusszal, akkor a VSK helyet cserélhet a táblázatban a jelenlegi nyolcadik helyezettel, a Temesvári Danzioval.

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 17. forduló

Kolozsvári Universitatea – Szatmárnémeti VSK 45–70 (7:19, 5:11, 13:27, 20:13).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Kiss, Orosz–Oláh (15, 3, 2), Voica (3, 0, 0), Szmutku (5, 3, 1), Moldoveanu (0, 1, 0), Ferenczi (19, 17, 7), Manta (14, 15, 2), Bolba (0, 1, 0), Pricop (7, 11, 3), Tarţa–Laza (7, 3, 5).