„Bearanyozva” Kolozsvárról

2014.04.29 - 16:58

A Szatmárnémeti Royal Dance Club sporttáncpárosa, Alexandru Tőkés és Luiza Jurcuţ kétszer állhatott fel a dobogó legfelső fokára Kolozsváron.

Három aranyéremmel tértek haza a kolozsvári országos táncversenyről a Szatmárnémeti Royal Dance Club sportolói, emellett három ezüst– és három bronzérem került a szatmáriak nyakába a különböző versenyszámok végén. A 4. Clujului Kupa megmérettetésen több mint 250 páros mutatta be produkcióját a táncparketten, amelyeket többek között Ovidiu Ignat és Cristian Cordea Mikle edzők is pontoztak, ugyanis a szervezők bíróként hívták meg őket a versenyre.

A szatmáriak közül az Alexandru Tőkés, Luiza Jurcuţ kettős a 14–15 évesek viadalában tarolt, ugyanis megnyerte a D–osztályos megmérettetését, majd az Open Basic Latino versenyszámban is aranyérmet szerzett.

A dobogó legfelső fokára állhatott fel a Ciprian Mariţa, Oana Bumba páros is, amely a 12–13 évesek Open Basic Latino versenyszámban bizonyult a legjobbnak, majd ezüstérmet szerzett a korosztályos Open Basic Standard próbában is.

Az éremgyűjteményt a Maskulik Dávid, Iris Roatiş duó gazdagította, hiszen a 16–35 évesek között ezüstérmesek lettek az Open Basic Standard versenyszámban, majd a harmadik helyen zártak az Open Basic Latino viadalon.

A Décsei Dávid, Anamaria Dan páros a 12–13 évesek D–osztályos megmérettetésén zárt a második helyen, majd az Open Basic Latino versenyszám döntőjében is szerepeltek, ahol a negyedikek lettek. Ugyanebben a korosztályban a Mihnea Opre, Julia Chereji D–osztályos kettős bronzérmet szerzett és az Open Basic Standard versenyszámban az 5. helyen zárt.

A 10–11 évesek hobby–kategóriás versenyében a Tudor Sabou, Maya Catona páros szerzett bronzérmet, míg a korosztály E–osztályos megmérettetésén a Denis Coşarca, Cerasela Torja kettős a negyedik pozícióban zárt Kolozsváron.