Balul sikerült a Vidi főtáblás rajtja

2018.09.21 - 03:40

Hazai pályán szenvedett vereséget a magyar labdarúgó-bajnok az Európa Liga csoportkörének első fordulójában: a három alapemberét nélkülöző MOL Vidi FC-t a fehérorosz BATE Boriszov győzte le csütörtökön 2–0-ra, Budapesten.

Hat év szünet után szerepel újra magyar csapat az Európa Liga csoportkörében és ismételten a székesfehérvári gárda érdekelt a második számú európai kupasorozatban. Azonban a MOL Vidi FC bemutatkozás nem sikerült jól: Marko Nikolic vezetőedző legénysége csütörtökön 2–0-s vereséget szenvedett a budapesti Groupama Arénában a BATE Boriszov együttestől.

A magyar bajnok számára a szerb Danko Lazovic hét eleji váratlan bejelentése sem tehetett jót, a rutinos labdarúgó ugyanis bejelentette, hogy szögre akasztja a stoplist. Mellette az eltiltott Huszti Szabolcs és a legutóbbi magyar bajnokin súlyos sérülést szenvedett kapus, Kovácsik Ádám is hiányzott a Vidi keretéből. Ennek ellenére aktívabban kezdték a magyarok, a több labdabirtoklás mellett azonban csak távoli lövésekig jutottak. Az első vendéghelyzetre a 25. percig kellett várni, ekkor Mirko Ivanic lövését öklözte ki magabiztosan Tomas Tujvel. Két perc múlva már ő is tehetetlen volt: egy szép kiugratást követően Jasse Tuominen passzolt éles szögből a hazai kapuba (0–1). A Vidi hátrányba kerülve nagyobb sebességre kapcsolt, Kovács István két alkalommal is nagy helyzetbe került, de először rosszul célzott, majd Gyenyisz Cserbiszkij védett nagyot.

A második félidőben továbbra is nagy akarattal, de sok hibával játszott a hazai csapat, míg a BATE kényelmesen őrizte előnyét. Marko Nikolic cserékkel próbálta frissíteni kissé hitehagyott csapatát, de továbbra is nagyon pontatlanul futballozott a Vidi. A fehéroroszok a 85. percben döntötték el a három pont sorsát, amikor egy szabadrúgást Jegor Filipenko bólintott a hazai kapuba (0–2). Az utolsó másodpercekben Alekszandr Filipovic kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott a BATE, de ennek már nem volt jelentősége.

A mérkőzést követő sajtótájékoztatón a Vidi trénere, Marko Nikolic azt mondta: a fehérorosz gárda ma nem volt jobb a Vidinél, de megérdemelten nyert, mert lőtt két gólt, míg ők egyet sem. „Az ellenfél kapuja előtt nem voltunk elég élesek, hadilábon álltunk a góllövéssel, ami nem csoda, hiszen az eddig a legtöbb találatot szerző három játékos közül Lazovic és Huszti sem állt rendelkezésére” — mondta Nikolic. Kérdésre hozzátette: kicsit kiütközött csapata tapasztalatlansága, míg a BATE profi módon, szinte minden helyzetét kihasználva nyert.

A BATE edzője, Alekszej Baga szerint nagyon nehéz mérkőzésen vannak túl, mert jó csapat ellen játszottak, amely nagy nyomást helyezett rájuk. „Jól használtuk ki a helyzeteinket és ez döntött” — fűzte hozzá. A szakvezető rendkívül fontosnak nevezte a három pont megszerzését, ugyanakkor azt is jelezte, hogy mindkét együttesnek van még öt meccse, s a továbbjutás kérdése sem dőlt még el.

A székesfehérvári együttes legközelebb két hét múlva Londonban, a Stamford Bridge-en lép pályára. Október 4-én a Chelsea lesz a háziagzda, amely csütörtökön 1–0-ra győzött a görög PAOK vendégeként.

Európa Liga, csoportkör, 1. forduló

A-csoport

AEK Larnaca – Zürich 0–1 (Kololli 61. – 11-esből)

Ludogorec Razgard – Bayer Leverkusen 2–3 (Keserű 8., Marcelinho 31., illetve Havertz 38., 69., Kiese Thelin 63.).

B-csoport

RB Leipzig – Salzburg 2–3 (Laimer 70., Poulsen 82., illetve Dabur 20., Haidara 22., Gulbrandsen 89.)

Celtic – Rosenborg 1–0 (Griffiths 87.).

C-csoport

FC Köbenhavn – Zenit 1–1 (Szoteriu 63., illetve Mak 43.)

Slavia Praha – Bordeaux 1–0 (Zmrhal 35.).

D-csoport

Spartak Trnava – Anderlecht 1–0 (Oravec 79.)

Dinamo Zagreb – Fenerbahce 4–1 (Sunjic 16., Hajrovic 27., 57., Olmo 60., illetve Neustädter 47.).

E-csoport

Sporting CP – Qarabag 2–0 (Raphinha 54., Jovane Cabral 88.)

Arsenal – Vorszkla Poltava 4–2 (Aubameyang 32., 56., Welbeck 48., Özil 74., illetve Csesznakov 77., Sarpar 90+4.).

F-csoport

Dudelange – Milan 0–1 (Higuaín 59.)

Olympiakosz Pireusz – Real Betis 0–0.

G-csoport

Villarreal – Rangers 2–2 (Bacca 1., Gerard Moreno 69., illetve Arfield 67., K. Lafferty 76.)

Rapid Wien – Szpartak Moszkva 2–0 (Tyimofejev 50. – öngól, T. Murg 68.).

H-csoport

Marseille – Eintracht Frankfurt 1–2 (Ocampos 3., illetve Lucas Torró 52., L. Jovic 90.)

Lazio – Apollon 2–1 (Luis Alberto 14., Immobile 84. – 11-esből, illetve E. Zelaya 88.).

I-csoport

Besiktas – Sarpsborg 3–1 (Babel 51., Roco 69., Lens 82., illetve Zachariassen 90+4.)

Genk – Malmö 2–0 (Trossard 37., Samatta 71.).

J-csoport

Sevilla – Standard Liege 5–1 (Banega 8., 74. – a másodikat 11-esből, F. Vázquez 41., Ben Yedder 49., 70., illetve Djenepo 39.)

Akhisarspor – FK Krasznodar 0–1 (Claesson 26.).

K-csoport

Rennes – Jablonec 2–1 (Sarr 31., Ben Arfa 90+1. – 11-esből, illetve Trávník 54.)

Dinamo Kijev – Asztana 2–2 (Cigankov 11., Harmas 45., illetve Anicic 21., Murtazajev 90+5.).

L-csoport

MOL Vidi FC – BATE Boriszov 0–2 (Tuominen 27., Filipenko 85.; kiállítva: Filipovics 90+4. – BATE)

PAOK – Chelsea 0–1 (Willian 7.).