Elballagtak tegnap a Babeş-Bolyai Tudományegyetem Politika, Közigazgatás és Politikatudományi Karának szatmárnémeti végzősei.
Elballagtak tegnap a szatmárnémeti közigazgatási palota nagytermében a BBTE Politika, Közigazgatás és Politikatudományi Karának szatmárnémeti végzősei. Stefan Suta dékán, az intézmény nevelési igazgatója elmondta, hogy a román tagozaton huszonegyen, a magyar tagozaton hatan, távoktatáson pedig tizenegyen végeztek. Suta ünnepi eseménynek tekinti az évzárókat, hiszen ilyenkor nem csupán az ember belső énje ünnepel, hanem a résztvevők a külsőségekre is adnak és ünneplőbe öltöznek. A pedagógusok számára mindig öröm, ha egy-egy újabb évfolyam hagyja el az intézményt, hiszen ez munkájuk eredményét méri, de mindig kíváncsiak, hogy mit visznek magukkal a végzősök, hogyan tudják azt hasznosítani életük során. Azoknak, akik valóban a közigazgatásban vállalnak munkát, egyeztetniük kell a házastársi és a családi életet a közigazgatási munkával járó nehézségekkel. Suta szerint két dologra kell odafigyelni az életben: az idő beosztására és a szerencse megtalálására.
Doina Feher, Szatmárnémeti alpolgármestere elmondta, a végzősökben jövőbeli kollégáit látja. A közigazgatásban nagy szükség van tehetséges, képzett, komoly emberekre. Ezeknek az embereknek bátraknak és megfontoltaknak kell lenniük, hogy ne lépjék át a határokat, de használják ki a lehetőségeket.
Ionel Torja, a Szatmárnémeti Lakosságnyilvántartási Igazgatóság vezetője, egyetemi tanár is gratulált a végzősöknek, ugyanakkor felhívta a figyelmüket arra, hogy ebben a szakmában senki nem mondhatja azt, hogy befejezte a tanulást, állandó képzésre van szükség ahhoz, hogy el tudják végezni a folyton változó feladatokat.
A magyar tagozatos végzősökhöz intézett beszédében dr. Frigy Szabolcs egyetemi tanár emlékeztetett arra, hogy a szülők és nagyszülők sok áldozatot hoztak a most ballagó fiatalokért, rámutatott ugyanakkor arra, hogy büszkék lehetünk rájuk mi is, hiszen nem mentek el külföldre, itt képezték magukat, itt tesznek erőfeszítéseket, és az itt élő emberek javát fogják szolgálni. Ő is megerősítette: nincs olyan, hogy a tanulás véget ért. Olyan világban élünk, amikor életünk végéig tanulni kell. Az egyetem arra készíti fel a hallgatókat, hogy azok életük végéig tanuljanak, és legyen bennük kitartás. Frigy Szabolcs abbéli reményének adott hangot, hogy találkoznak még kollégákként továbbképzéseken és tudományos konferenciákon.
A továbbiakban a végzősök búcsúztak, átadták az egyetem kulcsát a másodéveseknek, majd az intézmény vezetése osztotta ki az okleveleket.
Elek György