Balhéztak a törökök Lyonban

2017.04.14 - 07:25

Balhé előzte meg az Olympique Lyon – Besiktas labdarúgó Európa Liga-negyeddöntőt: a török együttes szurkolói provokálták a francia rendőröket, egy fanatikust le is tartóztattak.

A Besiktas szurkolói a stadionon belül sem bírnak magukkal: kihasználták azt, hogy a hazai drukkerek az alattuk lévő szektorban foglaltak helyet és elkezdték dobálni őket. Nem sokkal később elszabadult a pokol: a francia fanatikusok áttörték a biztonsági korlátokat és összeverekedtek a vendégekkel. A francia szurkolók másik része a pályára menekült. A mérkőzést 45 perces késéssel tudták csak elkezdeni, amit végül a hazaik nyertek meg a hajrában szerzett két találattal.

Európa Liga, negyeddöntő, 1. mérkőzés

Anderlecht – Manchester United 1–1 (Dendoncker 86. perc, illetve Mhitarjan 37.)

Ajax Amsterdam – Schalke 04 2–0 (Klaassen 23. perc, 52. – az elsőt 11-esből)

Celta Vigo – Genk 3–2 (Sisto 15. perc, Aspas 18., Guidetti 38., illetve Boetius 10., Buffel 67.)

Olympique Lyon – Besiktas 2–1 (Tolisso 83. perc, Morel 84., illetve Babel 15.).