A fejét követelik a halálos kimenetelű közúti balesetek okozóinak az emberek a szatmári közösségi médiában, az ügyvéd szerint viszont ezek nem közveszélyes emberek, ezért védekezhetnek szabadlábon.
Sajnos majdhogynem mindennaposakká váltak a halálos áldozattal járó közúti balesetek a megyében. Példásan megbüntetné mindegyiknek az okozóját a szatmári közvélemény, de Ressler Ştefan szatmárnémeti ügyvéd szerint nem szándékos elkövetésről van szó, tehát ezek nem közveszélyes emberek, nem forog fenn az elkövetésismétlés veszélye, ezért nem is vetik őket rács mögé azonnal a bírók. Hétköznapi emberek okoznak súlyos baleseteket az utakon, bárkivel megeshet, hogy súlyos karambolt okoz, aki volánhoz ül. Vannak olyan súlyosbító körülmények, amelyek miatt egyértelmű elzárás áll a bírói döntésben, például ha ittasan okozott balesetről van szó, vagy ha a sofőr elhagyja a helyszínt, de ez a két tényező az, aminek előzetes elzárás a következménye, és nem maga az egyébként nem szándékosan elkövetett baleset. Ilyen esetekre tartogatják a bírák az előzetes letartóztatás elrendelését, hiszen valamilyen formában különbséget kell tenni egy súlyos és egy kevésbé súlyos cselekmény között, az elzárás kivetésével példát kell statuálniuk a bíráknak abban, hogy egy-egy súlyos következményekkel járó tettnek is lehetnek még súlyosabb következményei. A gyorshajtás is a súlyosbító körülmények közé sorolható, ismerte el Ressler, de ezt a jogalkotók a kihágás és nem a bűncselekmény kategóriájába sorolják, ennek megfelelően ez a tétel mérlegelésre ad lehetőséget a bírói döntésben. Az minden ilyen balesetnek egyenes következménye, hogy az eljárás idejére a vezetői jogosítványát felfüggesztik az illetőnek, a jogerős ítéletet követően pedig annak semmissé nyilvánítása után végleg bevonják, és ha a bíró úgy dönt, a jogosítványszerzés jogát is évekre megvonja.
Két másik vetülete is van a súlyos közúti baleseteknek, az egyik az illető vagy szülei felelősségének kérdése, hogy miért adtak olyan erős autót egy kezdő sofőr keze alá. Ressler szerint, ha valaki B-kategóriás jogosítványt szerez és B-kategóriás autót vezet, jogilag nem vonható felelősségre, a kérdést csak a moralitás oldaláról lehet kezelni. Ugyanez a helyzet a sofőr fiatal korát okozati kérdésként kezelő felvetésekkel is, jogilag ugyanúgy nem állja meg a helyét az a kérdés, hogy milyen korban milyen erős autót szabad vezetnie valakinek.
Princz Csaba