Bajnokok Ligájában fog játszani Vaida Beáta

2021.06.25 - 19:04

Nyíregyházán folytatja sportpályafutását a szatmárnémeti röplabdázó, Vaida Beáta. Magyar női élmezőny legjobbja, a bajnoki és Magyar Kupa-címvédő, Bajnokok Ligája résztvevő teremcsapat, a Fatum-Nyíregyháza saját hónlapján jelentette be 24 éves szatmári lány érkezését, de a később a magyar szövetség is közölte internetes oldalán Vaida Beáta szerződését.
„A szatmárnémeti sportoló Románia legkiemelkedőbb strandröplabdázója, négyszer nyerte meg az országos bajnoki címet, 2017-ben pedig ezüstérmes lett a junior Európa-bajnokságon. A 24 éves négyesütő a strandröplabda mellett a teremröplabdában is jeleskedik. 2019-ben igazolt Magyarországra a női röplabda NB I-be a DSZC-Eötvös DSE csapatába, ahol két szezont játszott. A DSZC-Eötvös DSE NB I-es röplabdacsapatának teremjátékosa 2020-ban elindult a Strandröplabda Magyar Bajnokságon, amit végül párjával Vecsey Fannival (Gödöllői RC) megnyertek! Akik ismerik Vajda Beáta eddigi eredményeit és mentalitását azok tudhatják, hogy komoly értéke lehet formálódó csapatunknak” – olvasható a fatumnyiregyhaza.hu oldalon.
A Fatum-Nyíregyháza 13 győzelemmel és egyetlen vereséggel zárta a magyar bajnoki idényt a Békéscsaba előtt. A magyar bajnoki aranyérmes a női BL főtábláján fog játszani, a csoportbeosztást az Európai Röplabda Gála keretében, október 1-én Ljubljanában rendezi meg a kontinentális szövetség (CEV).

Bajnoki bronzérem Vaida Beátának

Újabb értékes medállal gazdagította éremgyűjteményét a szatmári Vaida Beáta, aki a hétvégén a harmadik helyen zárt a Lupa-tónál rendezett magyar strandröplabda-bajnokság döntő tornáján.

Vaida Beáta zsebre teszi a magyar mezőnyt

A Magyar Strandröplabda-szövetség „hódol” a szatmárnémeti Vaida Beáta teljesítménye előtt, aki kevéssel több mint egy hónapja tért vissza a sportágba, de simán veri a honi mezőnyt.

Magyar bajnoki fordulót nyert a szatmári Vaida Beáta

Értékes pontokat szerzett, így nőttek esélyei a magyar strandröplabda bajnokság döntős szereplésére a szatmárnémeti Vaida Beátának, aki az elmúlt napokban Abádszalókon, a Tisza-tó Strand területén nyerte meg az MKB-Pannónia országos strandröplabda-bajnokság harmadik mesterversenyét Juraszik Patrícia (Gödöllői RC) oldalán.