Bajnokok Ligája: Szerdán minden hely elkelt

2012.11.22 - 11:11

A labdarúgó Bajnokok Ligája szerdai játéknapja után eldőlt az A, a B, a C és a D csoportok továbbjutóinak a kérdése. Így már 13 BL-nyolcaddöntős csapat neve ismert, három hely még kiadó.

A labdarúgó Bajnokok Ligája D csoportjának ötödik fordulójában Manchester City – Real Madrid rangadót rendeztek. A találkozó döntetlenre végződött, miközben a Borussia Dortmund idegenben kitömte az Ajaxot, így kiestek az angolok, továbbjutottak a spanyolok – a németek mögött.

Az A csoportban a Paris Saint-Germain 2–0-ra nyert Ezequiel Lavezzi duplájával a Dinamo Kijev vendégeként, ezzel továbbjutott a legjobb 16 közé. A párizsiak a csoportelsőségért a Portóval vannak versenyben, a portugál csapat 3–0-ra nyert a továbbra is szerzett gól és pont nélkül álló Dinamo Zagreb ellen.

Hazai pályán nyert a Schalke és az Arsenal is, ezzel mindkét csapat továbbjutott csoportjából, az utolsó kör csak az első helyről dönt. A gelsenkircheniek Christian Fuchs góljával 1–0-ra győztek az Olympiakosz ellen, míg a londoniak Jack Wilshere és Lukas Podolski találatával verték meg a továbbra is nyeretlen Montpellier-t.

A C jelzésű kvartettben az AC Milan második félidei jó játékának köszönhetően 3–1-re nyert a belga Anderlecht otthonában, és a Málaga mellett másodikként továbbjutott.

A BL utolsó fordulóját december 4-én és 5-én rendezik.

Már továbbjutottak a BL nyolcaddöntőjébe: FC Porto, Paris Saint–Germain, FC Schalke 04, Arsenal, Málaga, AC Milan, Borussia Dortmund, Real Madrid, Sahtar Donyeck, Bayern München, Valencia, FC Barcelona, Manchester United.

Bajnokok Ligája, 5. forduló

A csoport

Porto – Dinamo Zagreb 3–0 (Lucho González 20. perc, Joao Moutinho 67., Varela 85.)

Dinamo Kijev – Paris Saint–Germain 0–2 (Lavezzi 45., 52.).