Bajnokok Ligája: Kikapott, de döntős a Barcelona

2015.05.13 - 07:52

Az FC Barcelona jutott első csapatként a labdarúgó Bajnokok Ligája 2014–2015-ös szezonjának június 6-i berlini fináléjába, miután az elődöntőben összesítésben 5–3-ra legyőzte a Bayern Münchent.

A Bayern München hazai pályán fordított, és 3–2-re legyőzte a Barcelonát a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének keddi visszavágóján, de ez nem volt elég az összesített állás megfordításához.

Tizenöt percig volt reális esély arra, hogy csoda lesz a zsúfolásig megtelt müncheni arénában. A Bayern háromgólos hátrányban vágott neki a kedd esti mérkőzésnek, sok sérült kulcsjátékosára nem számíthatott, így finoman fogalmazva sem a bajor együttesnek volt továbbjutási esélye. De a 7. percben a marokkói Mehdi Benatia megszerezte a bajorok vezető gólját (1–0) és a német szurkolóknak ekkor minden okuk megvolt arra, hogy higgyenek a csodákban. Azonban a katalánok, pontosabban a Lionel Messi, Luis Suárez, Neymar álomhármas (MSN) nem sok időt hagyott az álmodozásra, mert a 30. percig fordítottak (1–2), így elvileg eldőlt a továbbjutás sorsa.

A második félidőben a Barcelona vezetőedzője, Luis Enrique tartalék üzemmódra állította a csapatát, amit a Bayern ki is használt. Előbb Lewandowski lőtt egy szép gólt a 16-os vonaláról, majd a hajrá kezdetén Thomas Müller is betalált Ter Stegen kapujába (3–2). A katalánok viszont ezután figyelmesebben védekeztek, így több gól nem született. A bajoroknak egyetlen vigaszuk az lehet, hogy legyőzték a leendő döntőst.

A Barcelona 18. alkalommal jutott európai kupadöntőbe, beleértve a Szuperkupa-finálékat is. Ez rekord. A katalánok a legutóbbi három BL-döntőjüket 2006-ban, 2009-ben és 2011-ben megnyerték.

Labdarúgó Bajnokok Ligája, elődöntő, visszavágó

Bayern München – FC Barcelona 3–2 (1–2).

Gólszerzők: Benatia (7. perc), Lewandowski (59.), Th. Müller (74.), illetve Neymar (15., 29.).

Bayern: Neuer – Rafinha, Benatia, Boateng, Bernat, Xabi Alonso, Lahm (Rode, 68. perc), Schweinsteiger (Javi Martínez, 87.), Thiago, Th. Müller (Götze, 87.), Lewandowski. Vezetőedző: Josep Guardiola.

Barcelona: Ter Stegen – D. Alves, Piqué, Mascherano, J. Alba, Rakitic (Mathieu, 71. perc), Busquets, Iniesta (Xavi, 75.), Messi, Suárez (Pedro, 46.), Neymar. Vezetőedző: Luis Enrique.

Továbbjutott: a Barcelona, 5–3-as összesítéssel.

Fotó: uefa.com