Bajnokok a 16 éves kosaras lányok

2020.09.16 - 15:18

Óriási sikert könyvelt el a Szatmárnémeti LPS-CSS női kosárlabdacsapata, amely megnyerte a 16 éve aluliak bajnokságát.
Adriana Pricop és Dan Narcis edzőpáros csapatai korábban is eljutottak a döntő tornáig, viszont bajnoki éremért még nem küzdöttek. A 2004-ben született generáció viszont tarolt: 13 győzelemmel és 4 vereséggel zárta a koronavírus-világjárvány miatt „megtépázott” idényt.
A döntő tornát ezúttal szabadtéren, Ploieștien rendezték, ahol a szatmári lányok vereséggel indítottak: 36–34-re kaptak ki a CSS Nr. 4 Bukarest csapattól. A visszavágón viszont 29–25-re nyertek, így bejutottak a döntőbe, ahol romániai utánpótlás-nevelés egyik legjobbja, az Olimpia Bukarest volt az ellenfél.
A Pricop, Narcis kettős csapata a szünetig majdnem végig vezetett, és mindkét negyedet két pont előnnyel zárta (9–7, 19–17). Fordulás után az Olimpia is fordítani tudott, de egy 6:0-s sorozattal maradt, sőt, nőtt a szatmári előny (29–25). Fordulatos volt a záró negyed is, de a LPS-CSS ismét fordított hátrányból, és meglepetésre 35–31-re megnyerte a mérkőzést.
A 16 éves lányok sikerének a Szatmárnémeti VSK is gratulált: „Szépen fest a jövő!” — írta a bajnoki ezüstérmes női felnőttcsapat a facebook-oldalán.
A dobogó harmadik gokára a Nagyváradi ABCU csapata állhatott fel.
A SZATMÁRNÉMETI LPS-CSS CSAPATA
Játékosok: Denisa Avășan, Alina Ciceac, Ana Pop, Delora Pricop, Ana Ivan, Ardelean Ingrid, Maria Farcaș, Ana Maria Fărcășan, Ruba Astrid, Svegler Alexa, Delia Sighiartău.
Edzők: Adriana Pricop, Dan Narcis.

Három hónap múlva kezdődik a kosárlabda-idény

Szeptember 24-én, a Román Kupa küzdelmeivel kezdődik majd a honi női kosárlabda-idény, a bajnokság leső fordulóját pedig október 1-én fogják rendezni – döntötte el legutóbbi gyűlésén a Román Kosárlabda-szövetség igazgatótanácsa.

Biszák is megy az Universiadera

A kínai Csengtuba fog utazni május végén a Szatmárnémeti VSK kosárlabdázója, Biszák Boglárka.

Bronzérmes a Szatmárnémeti VSK kosárcsapata

Nem ez volt az idény elején kitűzött cél, de éremszerzés lett a vége: a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata a kisdöntő második mérkőzésén is legyőzte a Phoenix Konstanca együttest, így a harmadik helyen zárt a bajnokságban.