Bajnoki negyeddöntő: Ráadást játszanak a lányok

2013.04.12 - 16:21

Szombaton 18 órától a Szatmárnémeti VSK fogadja az Ady Endre utcai sportteremben a BCT Alexandriát.

Most már nincs helye a taktikázásnak, a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának szombaton győzni kell, ha a Nemzeti Liga 2012/13-as idényében a legjobb négy között akar zárni. Aggasztó azonban, hogy a BCT Alexandria elleni, két nyert mérkőzésig tartó negyeddöntős párharcban Dan Fleşeriu edző tanítványai nem a tőlük megszokott jó játékot mutatták. A szakvezető egyébként elismerte, az elmúlt hétvégén, a BCT elleni első meccsen, a közönség segítségével sikerült legyőzni a teleormaniakat. Ezért bízik abban, hogy a szurkolók szombaton 18 órakor ismét megtöltik a szatmári sportterem lelátóját, és végig buzdítják majd a VSK-t egy újabb győzelemért.

Mint ismeretes, a szatmári lányok az első meccset 62–51 arányban nyerték, de szerdán, Alexandrián 65–57–re kaptak ki, hosszabbítás után. Így 1–1 az állás, és a mai győztes kvalifikálja magát a legjobb négy közé. Az elődöntőben az Aradi ICIM lesz az ellenfél, amely oda–visszavágón verte a Temesvári Danzio együttest.

Amennyiben a VSK jut a legjobb négy közé, akkor sorozatban ötödik éve játszhat majd éremért. Ez azt jelenti, hogy eddig minden élvonalbeli idényben elődöntős volt Dan Fleşeriu csapata.

A szombati, 18 órakor kezdődő találkozót a Ciprian Ciocan (Kolozsvár), István Gabriella (Temesvár) bírópáros vezeti, megfigyelőnek Radu Vaida (Nagyvárad) delegálta a román szövetség.