Bajnoki ezüstérem földharcban

2013.09.02 - 17:35

A Szatmárnémeti Unio SK sportolója, Dominic Stan, a cselgáncsbajnokságon szerzett bronzérem után második lett a 11 éven aluliak földharc–bajnokságában.

Bajnoki ezüstérmet szerzett a Szatmárnémeti Unio SK cselgáncsozója, Dominic Stan, a Drobeta Turnu–Severinen rendezett korosztályos földharc–bajnokságon. A Tereli Mihály, Ramona Igna–Pal, Czerlau Doina edzőhármas tanítványa – aki idén a cselgáncs–bajnokságban bronzérmet szerzett – a 11 éven aluliak 34 kilogrammos súlycsoport küzdelmének döntőjében egy leszorítással vesztett, így a dobogó második fokára állhatott fel.

Lemaradtak a dobogóról a Czerlau–tesvérek: Jennifer a 13 éven aluliak +44 kilogrammos versenyében, Mercédesz pedig a 15 éven aluliak 57 kilogrammos küzdelmében vesztette el a bronzmeccset, mindketten hosszabbításban, egy intéssel.

Az Unio SK sportolói másnap, szombaton tatamira léptek a Drobeta Kupa nemzetközi cselgáncstornán is, amelyen hét ország, Románia, Albánia, Szerbia, Bulgária, Csehország, Moldovai Köztársaság és Lengyelország egyesületei (Romániából 41 klub) képviseltették magukat. Ami nem sikerült Jennifernek a földharc–ob-n, az összejött neki a szombati tornán: a 15 évesek között, az 57 kilogrammos súlycsoportban legyőzte az újdonsült földharc–bajnokot, a bronzmeccsen viszont nővérével került szemben. Mercédesz azonban visszalépett, így a húgáé lett a harmadik hely. Ugyanebben a korosztályban Domuţa Norbert a 34 kilogrammosok között szerzett ezüstérmet, a 11 éven aluliaknál pedig Dominic Stan (34 kg) harmadik lett.

A szakvezetők egyébként köszönetet mondanak a szülők támogatásának, illetve Czerlau Sándornak, aki a szatmári küldöttség szállítási költségeit biztosította.