Bajnoki ezüstérem az első napon

2014.06.27 - 16:10

Egymást verték a főtáblás asszókban a Szatmárnémeti SK tőrvívói a 12–13 éves fiúk egyéni bajnoki küzdelmeiben, végül Alexandru Ely jutott el a döntőig, ahol bírói részrehajlással kapott ki.

A tőrvívó gyerekek első bajnoki versenynapján megszületett az első szatmári érem is: a Sportklub vívója, Alexandru Ely a második helyen zárt.

A Lengyel Éva, File Attila, Izsáki Arnold edzőhármas 13 éves tanítványa három éve él szüleivel az Amerikai Egyesült Államokban. Azelőtt, az SK sportolójaként a 9 éveseknél szerzett bajnoki címet, de a „tengeren túl” is folytatta a vívást, és folyamatosan a legjobb nyolc között zárt. Édesanya szatmárnémeti származású, és szülei úgy időzítették idei hazai látogatásukat, hogy Alexandru elutazhasson a nevelőklubjával Bukarestbe, a bajnoki küzdelmekre. A 12–13 évesek pénteki egyéni versenyében a szatmári srác tarolt a csoportkörben 25–3-as tusaránnyal első számú kiemeltként jutott a főtáblára. A csoportkörben és az első egyeneses kieséses körben is csapattársát verte, Găman Dávidot és Fógel Márkot. Az negyeddöntőben Alexandru Toader (Bukaresti ACS Balestra) sem tudta megállítani Elyt, az elődöntőben pedig Filipos Gkogkos (Bukaresti CSS Steaua) is kikapott. A fináléban ellenfele, Alexandru Sîrb (ACS Balestra) hamar meglépett 5–1-re, de a szatmári vívó felzárkózott. A részrehajló bíráskodással a fővárosi ellenfél 8–5-re húzott el, és még innen is felállt Ely, a hajrá viszont Sîrbé volt, aki végül 10–8-ra nyert.

„Alex megérdemelte volna a bajnoki címet, ezen a véleményen volt valamennyi edző, aki látta a döntőt. Sajnos a bíró ítéletek közbeszóltak” – vélte Izsáki, aki köszönetet mond Ely Alexandru szüleinek is, hogy úgy időzítették a szatmári látogatásukat, hogy a fiúk részt vehessen a bajnokságon.

Az SK többi sportolója közül Fógel Márk a 14. helyen zárt az Ely elleni vereség után. Fógel az előző körben csapattársa, Muszka Botond ellen nyert, így utóbbi a 19. lett. Găman Dávid Antonio Roşcától kapott ki a nyolcaddöntőben, ő a 16. pozícióban fejezte be a küzdelmeket. A szamosdarai vívó előzőleg a csapattársa, Tudor Surducan ellen nyert a legjobb tizenhat közé jutásért rendezett asszóban, így utóbbi a 17. lett.

Szombaton a csapatversennyel folytatódik a tőrvívó fiúk versenye, vasárnap pedig a lányok kezdenek a bukaresti Floreasca teremben.