Bajnoki érmes karting-pilóták

2015.09.28 - 19:30

Jól teljesítettek a pilóták az ob zárófutamán, hárman dobogón zártak az összetettben.

Egy ezüst- és két bronzéremmel zárták a Román Autósport–szövetség (FRAS) által rendezett karting-bajnokságot a Szatmárnémeti VSK pilótái.

A pontvadászat hatodik, utolsó fordulóját az elmúlt hétvégén rendezték Bukarestben, ahol a hat szatmári résztvevő közül négyen vasárnap is dobogóra álltak.

A 6 éves Darius Bota az első helyen zárt Bukarestben a kid korosztályban, és a végére, az így szerzett pontokkal felkapaszkodott az összetett táblázat harmadik helyére. Darius első évét töltötte a bajnokságban és 17 résztvevő közül a harmadik legjobbnak bizonyult a mezőnyben. Bátya, a 11 éves Marco a mini korosztályban a záró futamon és az összetettben is harmadik lett a 19 fős mezőnyben, míg a 9 éves Mihai Temian győzni tudott vasárnap a microrotax kategóriában és ezzel biztosított az összetettben a második helyét a 12 fős mezőnyben.

A három szatmári pilóta december 11-én Sinaián, a FRAS által rendezett Bajnokok gáláján kapják meg bajnoki serlegeiket.

További eredmények: Mihai Muncean (12 éves; Szatmárnémeti Gyermekek Palotája) — rotaxmini kategória, 3. hely; összetettben 4. hely. Mircea Muncean (the doktor; Gyermekek Palotája) – rotax master korosztály, 18 éven felüliek, 5. hely; összetettben 5. hely. Pető Levente (Gyermekek Palotája) – KZ 2 géposztály, 18 éven felüliek, 7. hely; összetettben: 9. hely.