Bajnoki érmekkel tértek haza a fitnesz-palánták

2017.04.07 - 08:00

Három ezüst- és egy bronzérem a Szatmárnémeti Thomas Gym Sportklub versenyőzinek a mérlege a testépítő és fitnesz országos-bajnokságon, amelyen zsűri elé állt az egyesület edzője is.

Kilenc sportoló képviselte a Szatmárnémeti Thomas Gym Sportklubot a testépítő és fitnesz országos-bajnokságon, Marosvásárhelyen, és összesen négy dobogós helyezést értek el. Tamás Marius tanítványai a kadett korcsoport három korosztályában neveztek, és közülük Gnandt Andrea a 7 éveseknél, Lea Băcțan pedig a 10–11 éveseknél szerzett bajnoki ezüstérmet. A pódium második fokára állhatott fel Krisztián Maja is, de a 8 évesek versenyében remekeltek a szatmári lányok, hiszen közel voltak a dobogós helyezésekhez Mara Șepși, Józska Kamilla és Carla Pop is, ők a 4., 6. és 7. pozíciókon osztóztak a végén. A 9 éveseknél Paula Hodas szerzett bronzérmet, Docsa Alisia pedig a 4. helyen zárt. Kiállt a veteránok versenyében, a Mens Phisique kategóriában a klub edzője is, aki derekasan helyt állt: Tamás Marius a 4. helyen zárt. „Nyugodtan mondhatjuk, hogy jól sikerült ez a verseny, hiszen a jó eredmények mellett sok tapasztalatot is gyűjtöttünk. Gratulálok a lányoknak, aki odaadóan és szorgosan dolgoztak és készültek a versenyre. Köszönet a szülőknek, akik nagy áldozatot hoznak, hogy a gyermekeik rendszeresen részt vegyenek az edzéseken. Biztos, hogy enélkül nem tartanánk ott, ahol most vagyunk. Ugyanakkor köszönöm a támogatóinknak is, hogy kiállnak mellettünk és segítenek” — foglalta össze Tamás Marius.

A szakvezető elmondta, hogy egy fitnesz-verseny két fő próbából áll. Az elsőben egy koreográfiát kell bemutasson a sportoló, amelyben talajtorna-gyakorlatot kell bemutasson kiválasztott ruházatban, zenére. Fontos, hogy a zene és az öltözet összhangban legyen. A második próba kötelező gyakorlatokból áll, amikor a sportoló négy forgást kell bemutasson, ahol elsősorban a versenyző test állását pontozzák.