Bajnoki érmekkel tért haza Kadar

2020.08.17 - 12:07

A még csak középiskolás sportoló az elmúlt hétvégén a bukaresti Iolanda Balaș-Șoter Stadionban rendezett 18 éven aluliak bajnokságán 110 méter gátfutásban, majd a diszkoszvetés versenyszámban is bronzérmet szerzett. Edzője, Horea Macarie tavaly a magasugrók között zárt a második helyen, viszont idén nem sikerült neveznie ebbe a versenyszámban, mivel a döntőt ugyanabban az időben rendezték a 110 méter gátfutás fináléjával.

„Nagyon örülök ennek a teljesítménynek, hiszen olyan versenyszámokban állhatott George a dobogóra, amik teljesen különböznek a magasugrástól — mondta Macarie. — Ugyanakkor a múlt hétvégi teljesítménynek köszönhetően bizakodva várjuk a hónap végi összetett próbákat, hiszen az tízpróba-bajnokságon ezek a számok is szerepelnek.” Az edző még hozzátette, hogy a bajnokságra jelenleg Kolozsváron készülnek, hiszen a szatmárnémeti Dinamo Sportbázis korszerűsítése még zajlik.

Az U18-as bajnokságon rajhoz áll Macarie másik tanítványa, Cintya Pereni is, aki a diszkoszvetés versenyszámban a 6. helyen zárt.

Egyéni csúccsal nyert bajnokságot a nagykárolyi lány

Új személyes csúcsot felállítva nyert bajnoki aranyérmet a múlt hétvégén Craiován a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Alexia Turcu.

Vlad Turcu bajnoki ezüstérmes

Bajnoki ezüstérmet szerzett a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Vlad Turcu, a 18 éven aluliak bajnokságának 110 méteres gátfutó versenyszámában.

Alexia Turcu kétszeres bajnoki aranyérmes

Kétszer állhatott a dobogó legfelső fokára a Nagykárolyi Elméleti Líceum SK atlétája, Alexia Turcu, aki Bukarestben a 12 éven aluli gyerekek bajnokságában két versenyszámot is megnyert.