Bajnoki éremeső a Yakuza karatékáinak

2015.05.19 - 11:19

Tizenöt éremmel tértek haza Szászrégenből a Szatmárnémeti Yakuza SK sportolói.

Kiváló eredmény értek el a Szatmárnémeti Yakuza SK karatékái az elmúlt hétvégén, Szászrégenben, ahol az Európai Shotokan Karate Unió (ESKU) égisze alatt shotokan karate országos bajnokságot rendeztek.

A Soós Róbert (3. dan), Csatári Attila (4. dan) edzőpáros huszonhat tanítványát nevezte a versenyre, és szombaton, illetve vasárnap összesen tizenöt alkalommal szólították dobogóra a Yakuza SK sportolóit.

„Nagyon elégedettek vagyunk mindegyik sportolónk teljesítményével, függetlenül attól, hogy milyen helyen zártak — értékeltek a szatmári egyesület edzői. — Nagyon erős volt a mezőny, és az ország legjobbjai léptek tatamira. Külön öröm, hogy sportolóink így is szereztek tizenöt érmet” — folytatták, majd köszönetet mondtak a támogatóiknak, illetve a karatékák szüleinek a segítségért.

A Yakuza SK sportolói három bajnoki címmel tértek haza: Daria Hotca (gyerek 3 korosztály, -30 kg), Bezsera Patrícia (ifik, +59 kg) és Bezsera Máriusz (felnőtt, -75 kg) állhattak a dobogó legfelső fokára. Emellett hat bajnoki ezüstérem jutott a szatmáriaknak: Tivadar Patrik (gyerek 1, -25 kg), Alex Forgaciu (gyerek 1, -30 kg), Érseki Benjamin (gyerek 2, +40 kg), Inez Ardelean (minikadett, -40 kg), Darius Pintea (minikadett, -55 kg) és Cornel Bota (felnőtt, -75 kg) zártak a második helyen. Ugyanakkor Matei Ghiurcan (gyerek 1, +30 kg), Alexandra Maya Pintea (minikadett, +50 kg), Talida Miclăuş (felnőtt, -68 kg), Sebastian Bălăceanu (21 éven aluliak, -75 kg) és Adrian Bălăceanu (felnőttek, -67 kg) a harmadik helyen zártak, de bronzérmet szerzett a felnőtt férfi kumitecsapat (Bezsera Máriusz, Cornel Bota, Adrian Bălăceanu, Sebastian Bălăceanu) is.