Bajnoki cím helyet kupagyőzelem Majtényban

2018.06.24 - 14:43

Román Kupa-sikerrel pótolta az elvesztett megyei bajnoki címet a Kismajtényi Crasna labdarúgó-csapata, amely vasárnap délben, tizenegyesrúgások után győzte le a Bélteki Știința együttest.

Az idényben nyújtott teljesítmény alapján nem volt meglepő, hogy a Kismajtényi Crasna és a Bélteki Știința labdarúgócsapatai mérkőznek meg a Román Kupa megyei selejtezőjének a döntőjében. Előbbiek a „célegyenesben” vesztették el a megyei bajnoki címet az Avasfelsőfalui Energia javára, míg a Kraszna-partiak nagyjából kiegyenlített teljesítményt nyújtottak Cosmin Iuhas edző-játékos irányítása alatt. Igaz, a majtényiak kispadján is a Szatmárnémeti FC Olimpia egykori játékosa, Ioan Dragomir ül, így „Ciubu” és „Lulu” arra a gyepszőnyegre kísérte el vasárnap csapatát, amelyen valamikor több ezer néző előtt remekül játékot mutattak be. Vasárnap viszont maréknyi ember volt kíváncsi a két csapatra, amely elég jó játékkal rukkolt elő. Az első félidőben a Crasna enyhe mezőnyfölénye csak a szünet előtti percekben konkretizálódott, amikor Alin Merce bombája a léc alatt vágódott be Adrian Toduț kapujának a léce alá (1–0).

Fordulás után kiegyenlített lett a játék, majd a hajrába a Știința beszorította a kapuja elé a majtényiakat. „Lulu” játékosai viszont állták a sarat, és gyors kontrákkal próbálkoztak. Egy ilyen ellentámadásnál Merce eldönthette volna a mérkőzést, de ziccerből nem találta el a kaput. Egy perccel később aztán egy hasonló helyzetben, túloldalt Daniel Feier már nem hibázott, és ajtó-ablak helyzetből egyenlített (1–1).

A 85. percben aztán emberhátrányba maradt a bélteki alakulat: Marius Baciu félpályánál teljesen fölöslegesen rúgta fel ellenfelét, akinek a sportszerűtlen magatartását piros lappal „jutalmazta” a nagybányai játékvezető.

A mezőnylétszám változott, az eredmény viszont maradt 1–1, így következett az „orosz rulett”. Pontrúgások döntöttek a kupagyőztesről az elmúlt idényben is – akkor a Luceafărul Decebal győzte le a Tasnádi Unireát –, így a megyei sorozat állandó résztvevőit már meg sem lepte a ráadás.

A majtényiak részéről Ciprian Rebegea, Lucian Giurgiuman, Claudiu Şoproni és Alin Merce is betalált, csak Daniel Godje lövését tudta kiszedni a csereként beállt Florin Nichita. A Științától Feier, Donca és Iuhas találatai kevésnek bizonyultak, ugyanis Marius Toma és Pintye Norbert hibáztak, így a végén a Crasna ünnepelhette történelme első éremszerzését.

A majtényiak augusztusban így már pályára lépnek az országos selejtező első körében, ahol az egyik szomszédos megye csapata lesz az ellenfél.