Bajnok lett a lány párbajtőrvívócsapat

2013.07.07 - 14:12

A Sportklub fiú és lány párbajtőrvívó–csapata bajnoki címet, a lány tőrvívócsapat pedig bronzérmet szerzett a 12–13 évesek küzdelmeiben. Emellett még hat egyéni érmet szereztek a szatmáriak.

Három arany–, két ezüst– és négy bronzéremmel zárták a Szatmárnémeti SK tőrvívói és párbajtőrvívói a 12–13 évesek, illetve a 10–11 évesek bajnoki küzdelmeiben. Az utolsó dobogós helyezést a 12–13 éves lány párbajtőrvívók hozták, akik a bukaresti megmérettetés csapatversenyét nyerték meg.

A Csiszár Ferenc, Nagy Lehel edzőpáros tanítványai Pallai Amarillisz, Pfeifer Melany, Kató Zsófia, Póti Eszter felállásban kezdték a szombati versenyt. A benevezett tizennégy csapat közül az SK a harmadik volt a favoritok között, de könnyű ágra került, így sima út vezetett az elődöntőig. Az első két meccsen összesen tizenhárom tust kaptak és kilencvenet adtak a lányok. A lendültet tovább vitték a szatmáriak, és a legjobb négy között a vártnál könnyebben, 45–26 arányban verték a Konstcancai Farul csapatot. A finálé viszont rendkívül kiegyenlített volt: a Bukaresti Quatro SK sportolói kezdtek jobban, és az első két párharc után még vezettek. Ezután fordítottak a szatmári lányok, és nem engedték ki a kezükből az előnyt, végül 45–37-re győztek, ezzel a tavalyi ezüstöt aranyéremre cserélték.

„Amarilliszt pozitív értelemben viselte meg, hogy az egyéni versenyben elvesztette a döntőt. Nagyon összeszedte magát, és remekül vívót. Zsófia is megőrizte a lendületet a pénteki megnyert egyéni verseny után, és hozzá jött még Melany és Eszter jó teljesítménye, amely egy bajnoki aranyérmet szült. Nagyon örülök a lányoknak, hiszen szépen zárták ezt a bajnoki idényt” – nyilatkozta Nagy Lehel, akinek legkisebb tanítványa, Zimán Krisztina a 8–9 évesek egyéni versenyében a legjobb nyolc közé jutásért rendezett asszót vesztette el szombaton.

Mint arról beszámoltunk, a párbajtőrvívó lányok egyéni viadalában Kató Zsófia a 10–11 évesek egyéni bajnokságát nyerte meg, Pallai Amarillisz pedig ezüstérmet szerzett a 12–13 évesek között. Ezt megelőzően a fiú párbajtőrvívó–csapat szerzett aranyérmet, a lány tőrvívócsapat pedig bronzérmes lett. Az egyéni küzdelmekben összesen hatszor álltak dobogóra az SK sportolói.