Babos továbbjutott, búcsúzott Venus Williams

2018.01.15 - 16:40

A címvédő Venus Williams és Sloane Stephens számára is az első forduló jelentette a végállomást az 55 millió ausztrál dollár összdíjazású 106. ausztrál kemény pályás nemzetközi teniszbajnokság (Australian Open) női egyesében.

Az ötödik helyen kiemelt idősebbik Williams testvért a svájci Belinda Bencic győzte le két játszmában, míg a tavalyi US Opent megnyerő Stephenst a kínai Csang Suaj búcsúztatta három szettben a hétfői játéknapon.

Magyar szempontból remekül indult a torna, hiszen Babos Tímea (képünkön) 7:6, 6:2-vel kiejtette a tavaly elődöntős, világranglista-10. és 10. kiemelt amerikai Coco Vandeweghét. A magyar játékos következő ellenfele Carla Suárez-Navarro lesz; a 29 éves spanyol játékos a fiatal lengyel Magdalena Frech ellen győzött 7:5, 6:3-ra az 1. fordulóban. Suárez-Navarro a 39. helyen áll a világranglistán – eddigi legjobb pozíciója a 6. volt (2016. február) –, 2009-ben és 2016-ban negyeddöntős volt az Australian Openen. Babos korábban háromszor találkozott vele (2014, 2015, 2016), és mindig a spanyol játékos győzött.

Itt nem értek véget a meglepetések, hiszen a 15 éves ukrán Marta Kostyuk (521. a világranglistán) 6:2, 6:2-re győzte le a kínai Shuai Penget (27.), a melbourne-i torna 25. kiemelt teniszezőjét.

A románok közül Irina Begu szenzációs meccsen győzte le a világranglista-31. Ekaterina Makarovát: miután az orosz megnyerte az első szettet 6:3-ra, majd a másodikban 4:0-ra vezetett, Begu felzárkózott és nyert 6:4-re a második menetben, a mindent eldöntő harmadik szettet pedig – 3 órás meccs végén – 8:6-tal hozta. A román lány a következő körben a horvát Petra Martic ellen játszik. Monica Niculescu viszont kikapott a német Mona Bartheltől (52.) 6:4, 7:5-re, míg a fiatal Mihaela Buzărnescut a második számú favorit, a dán Caroline Wozniacki verte két szettben, 6:2, 6:3-ra. Kedd kora reggel, 5.30 óra után rendezik a Simona Halep – Destanee Aiava (ausztrál), Sorana Cîstea – Zarina Dias (kazah) és a Ana Bogdan – Kristina Mladenovic (francia) mérkőzéseket az első főtáblás fordulóban.

Rafael Nadal magabiztos győzelemmel kezdte az idei első Grand Slam-versenyt: a remek játékot bemutató spanyol teniszező 6:1, 6:1, 6:1-re legyőzte a 37 éves Víctor Estrella Burgost az Australian Open hétfői versenynapján. A főtáblán jelen levő egyetlen román teniszező, Marius Copil 7:5, 6:4, 6:3-ra kapott ki a francia Giller Simontól.