Egy Egyiptomban talált ókori papirusz tekercs szerint 1900 évvel ezelőtt is ismerték a másnaposságot, sőt hatékonyan kezelték is.
A papiruszon az olvasható, hogy az ókori egyiptomiak babérlevéllel szüntették meg a másnaposság okozta fejfájást. A korabeliek a babérlevelekből egy nyakláncot fontak, ezt viselve szabadultak meg gyorsabban a kínzó fejfájástól. Azt egyelőre nem tudják, hogy miért/hogyan működött a dolog, elképzelhető, hogy a levelek illatanyaga segített a dologban. Kambodzsában ma is inhalálják a levelek által kibocsátott anyagot, és ezt használják fejfájás és szédülés ellen.
Új kutatás
Egy amerikai kutatás szerint a borok és sörök készítéséhez is szükséges élesztő génállományát lehet úgy alakítani, hogy ne legyünk az alkoholtól másnaposak. Ez azt jelenti, hogy szétválaszthatók a génpárok anélkül, hogy automatikusan korrigálná az egyik gén a szétválasztással keletkező hibát. Így lehetett elérni, hogy például azok az anyagok, amelyek a másnaposságért felelősek, az erjesztés során ne jöjjenek létre, viszont abból, amely jót tesz szervezetünknek, akár tízszer több legyen, mint egy átlagos borban vagy sörben.