Az utolsó öt perc döntött Târgoviştén, oda a két pont

2016.10.23 - 08:21

Végig egyenlő ellenfele volt a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata Románia egyik legeredményesebb együttesének, a CSM Târgoviştének a szombaton rendezett bajnoki mérkőzésen.

A Dâmboviţa megyei alakulat otthonában rendezett mérkőzés Poole triplájával indult, majd a VSK szerbjei, Baltic és Tavic fordították meg az állást 9–3-ra, Oláh Andi távoli találata pedig a 7. percben is tartotta a hét pontos szatmári fórt (5–12). Green, Poole és Coker azonban visszahozták a hazaiaknak a meccset, így már csak két pont maradt a VSK-előnyből az első negyed végére (16–18). De a 13. percben KD Whittington, Baltic, Oláh Andi és Batey pontjaival tizenkét pont volt a két csapat között (18–30), de még mielőtt reménykedni kezdhettek volna a szatmári szurkolók, megindult a Târgovişte amerikai légiója és öt perc alatt produkáltak egy 19–0-s sorozatot (37–30). Nem maradt adós a VSK sem, és Laza Eni, KD és Andi felhozták a csapatot döntetlen állásra az első félidő végéig (39–39).

A harmadik negyedet is jól kezdték a szatmári lányok, hiszen sikerült ismét tizenegyre növelni az előnyt (43–54). Az ellenfélnek ismét az amerikaiakkal volt szerencséjük, így tudtak felzárkózni és először előnyben zárni egy negyedet (56–54). Mégis a VSK kezdett jobban az utolsó tíz percben és a negyed derekán még a CSM futott az eredményért. Egy „rövidzárlat” azonban eldöntötte a meccset, hiszen a 38. percben 69–61 lett az eredmény. Bár a hátralevő időben a Târgoviştének már semmi sem ment be, a VSK játékosai sem tudtak elég hatékonyak lenni. KD keze szabaddobásnál remegett meg, Tavic ezúttal távolról és közelről sem talált be, így a végén 69–64-es állásnál szólalt meg duda, amely a hazaiaknak két pontot hozott, a szatmáriaknak viszont csak egyet.

A 6. fordulóban ismét idegenben játszik a VSK, de a Galaci Phoneix csapata közel azonos erőt képvisel, ezért Jose Araujo edző tanítványai okkal bízhatnak az első idei idegenbeli sikerben.

Női kosárlabda, alapszakasz, 5. forduló

CSM Târgovişte – Szatmárnémeti VSK 69–64 (16:18, 23:21, 17:15, 13:10).

Târgovişte (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Cosby (6/3/2), Green (16/11/6), Toma (4/7/1), Kirberg, Virjoghe, Fodor, Dinca (0/1/1), Coker (17/9/3), Poole (26/3/2).

VSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Pop, Oláh (20/3/1), Ferenczi, Whittington (11/5/1), Laza (6/4/6), Baltic (12/14/2), Batey (4/11/0), Tavic (11/4/2).