Belföld

Az összes alkalmazott számára kötelezővé tenné a Covid-igazolványt az USR

2021.11.10 - 09:18

A párt szerdán közölte, hogy benyújtotta a képviselőházba a Covid-igazolvány munkahelyi bevezetéséről szóló törvénytervezetet módosító indítványát.

Az USR javaslata szerint az oltatlan alkalmazattak heti kétszeri tesztelésének költségeit 60 napig az állam állja. Ha ez idő alatt az alkalmazottat teljeskörűen beoltják, akkor többé nincs szükség a rendszeres tesztelésére. Ha ez nem történik meg, akkor a 60 nap eltelte után ki kell fizetnie a heti kétszeri tesztelésének a költségeit. Ha az alkalmazott ezt megtagadja, akkor a munkaszerződését felfüggeszthetik.

Közleményében az USR sürgetőnek nevezte a Covid-igazolvány munkahelyi bevezetéséről szóló törvénytervezet elfogadását. A párt szerint a zárt helyiségekben egyidőben tartózkodó személyek létszámkorlátozása az egyik leghatékonyabb módja a fertőzések megakadályozásának.

Emlékeztetnek arra is, hogy a betegségen frissen átesett, illetve a beoltott személyek 90 százalékkal kisebb valószínűséggel kerülnek kórházba.

Az USR ugyanakkor úgy véli: a Covid-igazolvány munkahelyi bevezetése növeli az oltakozási hajlandóságot a lakosság körében. Így a jogszabály hatályba lépése nem csak rövid távon (a munkahelyi fertőzések megelőzésével), hanem hosszú távon is segít a járvány megfékezésében. AGERPRES

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Juh- és kecskehimlő járványa fenyeget

Bár emberre nem terjed át, komoly gazdasági károkat okoz, mert az elhullási arány akár az 50–70 százalékot is elérheti.
Belföld

Fritz: Nem engedjük vissza Romániát a múltba

A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) miniszterei folytatják a munkát az új kormány kinevezéséig - jelentette ki kedden Dominic Fritz pártelnök.
Szatmárnémeti

Szabályozva lesz a szerencsejáték, nem betiltva

Az USR-frakciónak nem sikerült a teljes tiltást elérni, ami miatt már szabályozni sem akarta volna a szerencsejátékot Szatmárnémetiben.