Belföld

Az ország szinte egész területén kitart a kánikula szerdán és csütörtökön

2021.07.14 - 07:50

Szerdán narancssárga riasztás van érvényben Szatmár, Bihar, Arad, Temes és Krassó-Szörény megyében. Itt a csúcshőmérséklet eléri a 36-39 Celsius-fokot, és éjszaka is csak 22-20 fokig csökken a hőmérséklet.

További 29 megyére és a fővárosra sárga riasztás érvényes szerdán és csütörtökön. Ezekben a térségekben is nagyon meleg lesz, fokozódik a kellemetlen hőérzet, a hőmérséklet-páratartalom mutató elérheti, sőt akár meg is haladhatja a kritikus 80-as szintet.

A szakemberek ugyanakkor figyelmeztetnek, hogy csütörtök délutántól az ország nyugati felében fokozódni fog a légköri instabilitás.

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Tovább fokozódik a meleg!

Tizenegy erdélyi megyére másodfokú hőségriadó van érvényben pénteken, de az ország többi részében sem fázik senki.
Szatmárnémeti

Párakapuk és csobogók: működnek a kánikula-enyhítők

Helyükre kerültek Szatmárnémetiben a párakapuk, megkapták a revíziót az ivókutak, működik már mind.
Szatmárnémeti

Elsősegélynyújtó pontok nyílnak Szatmáron a kánikula idején

A hőségriadó idején a lakosság kényelmét és biztonságát szem előtt tartva légkondicionált elsősegélynyújtó és hűsölőpontokat nyit meg a város több pontján Szatmárnémeti Polgármesteri Hivatala.