Az oroszok sem tudták verni a magyarokat

2020.10.15 - 15:45

Összeomlott a román labdarúgó-válogatott, mivel szűk egy hét alatt háromból három mérkőzést kapott ki úgy, hogy egyetlen gólt rúgott és hetet kapott.
Szerda este Ploiești-en a Nemzetek Ligája negyedik fordulójában Mirel Rădoi szövetségi kapitány legénysége 1–0-ra kapott ki Ausztria együttesétől, de ezt megelőzően az Európa-bajnoki pótselejtező izlandi elődöntőjében 2–1-re, majd az NL harmadik fordulójának norvégiai találkozóján 4–0-ra kapott ki.
A román együttes csak a mérkőzés elején nyújtott meggyőzőbb teljesítményt, viszont az osztrák vendégek a félidő közepén átvették az iránytást, és a 21. percben akár a vezetést is megszerezhették volna, azonban Michael Gregoritsch lövése a felső lécről a gólvonal elé pattant le.
Túloldalt csak helyzetkísérletek voltak, Pavao Pervan kapuja nem nagyon forgott kockán.
Fordulás után változtatott a felálláson az osztrákok, és a gyors letámadások alaposan megdolgoztatták a román védelmet és kapust. Ciprian Tătăruşanunak védeni kellett Julian Baumgartlinger közeli lövését, majd Christoph Baumgartner kísérlete milliméterekkel kerülte el a kaput, Gregoritsch lövésénél pedig Andrei Burcă mentett az utolsó pillanatban… és még csak az 5 perc telt el a félidőből.
Nem találta a helyét a román csapat a pályán, így továbbra is az osztrákok akarata érvényesült: Xaver Schlager fejese is kevéssel tévesztett célt, Baumgartner lövése pedig a felső lécen csattant. A 75. percben pedig már nem volt szerencséje a román csapatnak: David Alaba beadása után Baumgartner tette ki a labdát Alessandro Schoepf elé, aki ziccerből már nem hibázott (0–1).
Az osztrákok a folytatásban már nem erőltették a játékot, a románok támadásai pedig továbbra is erőtlenek voltak, így az eredmény sem változott.
24 éve nem volt ehhez hasonló rossz sorozata a román együttesnek, amikor sorozatban három válogatott meccset vesztett el.
A magyar nemzeti együttes viszont remek sorozatot zárt: háromból három idegenbeli mérkőzést veretlenül zárt, hiszen a szófiai Eb-pótselejtezős siker, majd a belgrádi NL-győzelem után Moszkvában 0–0-át játszott Marco Rossi szövetségi kapitány legénysége.

oroszMagyarSiger
A szerda esti orosz–magyar találkozón mindkét csapat kényelmes tempóban kezdett. Amikor az oroszoknál volt a labda, ők támadóbb szellemben próbáltak futballozni, de a magyar védelem rendkívül stabil volt. A vendégek is vezettek néhány akciót, elsősorban a bal oldalon Holender Filip révén, ám ezek egyikéből sem sikerült helyzetig jutni, csak néhány távoli, egyben veszélytelen lövés jött össze. A játékrész derekától a hazaiak kis mezőnyfölényt harcoltak ki, de a három magyar belső védő rendre jó ütemben lépett közbe, kiválóan futballozott a trió. Teljesítményükről mindent elárul, hogy a szünetig egyetlen kapura lövése volt a csoportot veretlenül vezető riválisnak, de akkor sem akadt dolga Dibusz Dénesnek.
A folytatásban viszont nagyobb sebességi fokozatba kapcsoltak az oroszok, ennek nyomán először az 54. percben kellett nagyot védenie Dibusznak egy megpattanó lövésnél, nem sokkal később pedig a keresztléc segítette ki. Ebben a periódusban a magyar csapatnak nem maradt ereje támadásépítésre, viszont amikor húsz perc után kiszabadult a szorításból, akkor Loic Nego próbálkozhatott közeli kapáslövéssel, de kísérletét blokkolták. Ezt leszámítva az orosz együttes irányított, azonban a vendégvédelem továbbra is állta a sarat, így az ígéretes akciók rendre elhaltak a magyar 16-osnál. A hajrában ismét fokozódott a nyomás Dibusz kapuján, azonban a hátsó alakzat továbbra is megingás nélkül állta a sarat, így a magyarok kihúzták kapott gól nélkül a találkozót, azaz egy ponttal távoztak Moszkvából, amire legutóbb 1991-ben volt példa.
„Ez volt az eddigi legnehezebb találkozónk, akár gólt is kaphattunk volna, így elégedett vagyok a döntetlennel. De azért vagyok büszke, mert a játékosok 95 percen át oroszlánként küzdöttek, ezen az sem változtatott volna, ha kikapnak” – nyilatkozta a találkozó után Marco Rossi.
A pontosztozkodással maradt a csoport második helyén egy ponttal lemaradva a két éve világbajnoki-negyeddöntős oroszoktól, illetve négy ponttal a törökök és öttel a szerbek előtt.
A magyar válogatott legközelebb november 12-én az év legfontosabb mérkőzésén Izlandot fogadja Eb-pótselejtezőn a Puskás Arénában, majd Szerbiát és Törökországot látja vendégül három, illetve hat nappal később a Nemzetek Ligája utolsó két fordulójában.
A román válogatottra idén még két meccs vár: november 15-én Bukarestben fogadja Norvégiát az NL 5. fordulójában, majd a záró etapon november 18-án Észak-Írország vendége lesz Belfastban.