Az örmények vezetik a románok csoportját

2021.04.01 - 10:14

Joaquín Caparrós szövetségi kapitány együttese egyáltalán nem játszott alárendelt szerepet a románok elleni hazai mérkőzésen. A „trikolórok” nagy mellénnyel érkezhettek Jerevánban, hiszen eddig soha nem kaptak ki Örményországtól, ráadásul legutóbbi, a négy és fél évvel ezelőtti jereváni találkozón sima 5–0-s győzelmet arattak. Azonban nem vették komolyan a mostani előjeleket, miszerint vasárnap Izland is kapott egy hármast Jerevánban, ugyanakkor a vasárnapival együtt zsinórban négy meccset nyert az örmény válogatott. Ezért leblokkolt a gépezet, amikor Varazdat Harojan és társai kombinatív, jó játékkal álltak fel szerda este.
Az első félidő izgalmas játékot hozott, mindkét oldalon akadt munkája a kapusoknak, viszont az eredmény nem változott. Fordulás után a házigazdák voltak a határozottabbak, aminek hamar meg lett az eredménye: Eduard Szpercjan lövésébe ért bele Alin Toşca úgy, hogy Florin Niţának már esélye sem volt hárítani (1–0). A Gaziantep légiósa egyébként a csapat egyik leggyengébb játékosa volt, az első félidőben is óriási zavart okozott a román kapu előtt a meggondolatlan mozdulataival.
Viszonylag hamar reagált Románia az örmények vezető találatára, és a 72. percben Alexandru Cicâldău két góljával úgy tűnt, hogy a végére magukhoz térnek a „trikolórok”. Ami azonban ezután jött, az jól leírta a románok örményországi teljesítményét. A hajrában George Pușcaș meggondolatlan, durva szabálytalansága miatt emberhátrányba maradt a román csapat, amely hátvédsora végig gyenge lábakon állt. Ki is használták az örmények, és habár ehhez kellett egy kis bírói segítség is, viszont két gólt szerezve begyűjtötték a három pontot. Előbb Harojan egyenlített egy óriási leshelyzetet követően (2–2), a rendes játékidő utolsó percében pedig egy vitatható 11-es után Tigran Barszegjan fordított (3–2).
A bombameglepetés azonban ezután jött: Németország hazai pályán szenvedett vereséget Észak-Macedóniától. A duisburgban rendezett mérkőzésen a vendégek nem sokkal a szünet előtt szerezték meg a vezetést: Enis Bardhi tálalt Goran Pandev elé, a balkániak veteránja pedig nem hibázta el a kaput (0–1).
A fordulást követően Ilkay Gündogan tizenegyesével egyenlítettek a németek (1–1), ám az északmacedónok a hajrában újra lecsaptak: Arijan Ademi találta meg a védők által igen lazán őrzött Elif Elmaszt a tizenhatoson belül, aki nyolc méterről megszerezte hazája győztes gólját (1–2).
Ezzel igen érdekesen fest a J-csoport táblázata, amit három forduló után Örményország és Észak-Macedónia vezet.

Sima andorrai siker

Az I-csoportban a magyarok hozták a kötelezőt, és a második félidőben szerzett találatokkal, magabiztosan verték a vendélátó Andorra együttesét.
A magyarok, akik immár kilenc tétmérkőzés óta veretlenek, az első félidő hosszabbításában Fiola Attila fejesével szereztek vezetést (0–1), a második játékrész elején pedig Gazdag Dániel és Kleinheisler László találata eldöntötte az összecsapást (0–3). Az utolsó magyar gólt Nego Loic szerezte a 90. percben (0–4), a végeredményt pedig a hosszabbításban Marc Pujol állította be büntetőből (1–4).
A vb-selejtezők szeptember eleji folytatását a százszázalékos teljesítménnyel éllovas angolok mögött második helyen várja a magyar csapat.

EURÓPAI VILÁGBAJNOKI SELEJTEZŐK

B-csoport
Görögország – Grúzia 1–1 (0–0)
Spanyolország – Koszovó 3–1 (2–0)
A csoport állása: Spanyolország 7 pont/3 mérkőzés, Svédország 6/2, Görögország 2/2, Grúzia 1/3, Koszovó 0/2.

C-csoport
Litvánia – Olaszország 0–2 (0–0)
Észak-Írország – Bulgária 0–0
A csoport állása: Olaszország 9 pont/3 mérkőzés, Svájc 6/2, Észak-Írország 1/2 (0–2), Bulgária 1/3 (1–5), Litvánia 0/2.

D-csoport
Ukrajna – Kazahsztán 1–1 (1–0)
Bosznia-Hercegovina – Franciaország 0–1 (0–0)
A csoport állása: Franciaország 7 pont/3 mérkőzés, Ukrajna 3/3, Finnország 2/2, Bosznia-Hercegovina 1/2 (2–3), Kazahsztán 1/2 (1–3).

F-csoport
Moldova – Izrael 1–4 (1–1)
Skócia – Feröer-szigetek 4–0 (1–0)
Ausztria – Dánia 0–4 (0–0)
A csoport állása: Dánia 9 pont, Skócia 5, Izrael 4 (5–4), Ausztria 4 (5–7), Feröer-szigetek 1 (2–8), Moldova 1 (2–13).

I-csoport

Andorra – Magyarország 1–4 (0–1)
G.: M. Pujol 90+2. (11-esből), illetve Fiola 45+2., Gazdag 51., Kleinheisler 58., Nego 90.

Anglia – Lengyelország 2–1 (1–0)
G.: Kane 19. (11-esből), Maguire 85., illetve Moder 58.

Örményország – Románia 3–2 (0–0)
G.: Szpercjan 56., Harojan 87., Barszegjan 89. (11-esből), ill. Cicâldău 62., 72.)
Kiállítva: Pușcaș (Románia, 78.)

Liechtenstein – Izland 1–4 (0–2)
G.: Frick 79., illetve Saevarsson 12., B. Bjarnason 45., Pálsson 78., Sigurjónsson 90+3. (11-esből)

Németország – Észak-Macedónia 1–2 (0–1)
G.: Gündogan 63. (11-esből), illetve Pandev 45+2., Elmasz 86.

Most sem lesz ott a vb-n Olaszország válogatottja

Óriási meglepetés született az európai vb-pótselejtező elődöntőjében: Olaszország hazai pályán fogadta Észak-Macedóniát, mégsem jutott tovább.

Csütörtökön rendezik a vb-pótselejtező elődöntőit Európában

Az ukrajnai háború miatt hat helyett csak négy mérkőzést rendeznek meg a katari labdarúgó-világbajnokság európai pótselejtezőinek elődöntőiben csütörtökön.

Nem hozott szerencsét a hazai környezet

A magyar válogatott a 15. helyen zárta a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a kedd esti utolsó csoportmeccsen 31–30-ra kikapott Izlandtól a harmadik, utolsó fordulóban.