Az Olimpia II a megyei bajnok

2015.06.11 - 08:31

Szilágy megye bajnoka, az Almásbalázsfalvai Luceafărul lesz a Szatmárnémeti FC Olimpia II labdarúgócsapatának az ellenfele a jövő szombat délutáni Liga 3-as osztályzós mérkőzésen.

A bajnoki hajrában előzött és nyerte meg a Liga 4 Elite megyei labdarúgó-bajnokságot a Szatmárnémeti FC Olimpia II csapata. A másodosztályos alakulat szatellitcsapata szerdán késő délután simán, 7–1-re győzött az Avasújvárosi Talna vendégeként, ezzel egy fordulóval a idényzárás előtt behozhatatlan, négy pont előnyre tett szert a korábbi csoportelső Luceafărul Deceballal szemben.

A korábbi fordulóból elhalasztott mérkőzésen a gólokon, és az egytucatnyi kapufán kívül kevés említésre méltó helyzet volt. Az újvárosiak „muszájból” lejátszották az elhalasztott meccset, így a másodosztályos csapatból hozott Mureşannal, Heillel, Cădarral és Faurral felálló sárga-kékek lemosták a pályáról ellenfelüket.

A mérkőzés végén viszont nyomát sem lehetett látni annak, hogy az Olimpia II örül a sikernek. „Minek örüljünk? Majd mikor megkapjunk a pénzünket” – mondta nagyképűen a 18 éves (!) Darius Lukács. A szatmári játékos hozzáállása meglepő, mivel ezzel arra enged következtetni, hogy egyáltalán nem büszke arra, hogy a megye élcsapatában játszhat, de ugyanakkor még fizetést is vár – amit közpénzből biztosít a klub vezetősége – egy amatőr bajnokságban való szereplésért. Egy héttel ezelőtt sértődött volt az Olimpia II játékosainak többsége, mivel szerintük nem fektettünk kellő hangsúlyt a Szövetségi Kupa megnyerésének a fontosságára. Szerdán ott voltunk Avasújvárosban, hogy megörökíthessük fényképekkel a bajnoki győzelem ünneplését, ezzel szemben néhány öntelt, pénzéhes tizenéves focistát láttunk.

Trehány klubvezetők

Nem akarjuk tovább firtatni az Olimpia játékosainak a hozzáállását, ugyanis ez jól ráillett erre az idényre, amelyben talán rekordszámú mérkőzés végeredménye dőlt el a zöldasztalnál. Természetesen nem a Szatmár Megyei Labdarúgó Egyesület fegyelmi bizottságát bíráljuk, hiszen ők csak végezték a munkájukat. Sokkal inkább a csapatok vezetőinek a hozzáértését vonjuk kétségbe. Így történhetett meg, hogy az eddigi éllovas Decebal három pontot vesztett ezen a héten, mivel az Olimpia II elleni, októberi találkozón a klub képviselője nem tudta, hogy hány éves a csapat egyik játékosa, Ciocotişan, így kadett korosztályos focista nélkül játszották a bajnokit.

8 csoportos Liga 3

A megyei bajnokcsapat, a Szatmárnémeti FC Olimpia II június 20-án játssza a Liga 3-as osztályzó első mérkőzését, a visszavágót pedig egy héttel később. A Román Labdarúgó Szövetség (FRF) csütörtökön közölte, hogy Szilágy megye bajnoka, az Almásbalázsfalvai Luceafărul lesz az ellenfél. A Zsibó szomszédságában levő, 4200 lakosú község csapata tarolt a Szilágy megyei negyedosztályos bajnokságban, 26-ból 25 mérkőzést megnyert, 1 meccset vesztett és 134–27-es gólkülönbséggel zárta az idényt.

Az Olimpia – Luceafărul párharc első találkozóját Szatmárnémetiben rendezik jövő hét szombaton 17.30 órától.

Az osztályzón összesen 42 megyei bajnokcsapat vesz részt, tehát 21 alakulat, vagyis a párharcok győztes csapatai jutnak fel a Liga 3-ba. Răzvan Burleanu, a FRF elnöke tegnap elmondta, hogy a 2015/16-os, majd az azt követő idényben is 6 csoportos lesz a harmadosztályos bajnokság, 2017-től viszont 8 csoportba akarják osztani a részt vevő együtteseket.

Liga 4 Elite, 22. forduló

Avasújvárosi Talna – Szatmárnémeti FC Olimpia II 1–7 (Ghiriti 43. perc, illetve Cădar 3. perc, Gulya 17., 77., Faur 47., 67., Donca 61., 74).

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!