Az adatok szerint a járművek közül 60 személygépkocsi, 7 kamion, 5 kisbusz, négy utánfutó, egy pedig motorkerékpár volt. A legtöbb lopott járművet a magyar-román határon, Szatmár megyében Peténél, illetve Bihar megyében, Borsnál találták, ugyanakkor több jármű akadt fenn az ellenőrzéskor a Bulgáriával közös határátkelőknél is, a Giugiu, Calafat átkelőknél, illetve a Moldovai hátárátkelőnél is, az Albiţa határátkelőnél.
A határőrök minden esetben büntetőeljárást kezdeményeztek, amelynek idejére a járműveket is lefoglalták. Ugyanakkor közölték azt is, hogy a legtöbb érintett személy bolgár, moldáv, szerb, lengyel, román, magyar és ukrán állampolgár volt.
A beszámoló szerint a legtöbb, határátkelő lefoglalt, lopott járművet Romániában, Németországban, Olaszországban, Franciaországban, Nagy-Britanniában, Lengyelországban és Svájcban tulajdonítják el, a túlnyomó részük pedig közép- illetve luxuskategóriás jármű.
A sofőrök az esetek többségében azt vallották, hogy fogalmuk sem volt arról, hogy a jármű lopott, "jóhiszemű vásárlóknak" vallották magukat, ám előfordult az is, hogy elismerték, pénzt ajánlottak nekik azért, hogy a járművet behozzák az országba, ám nem volt tudomásuk arról, hogy a jármű körözés alatt áll, mint lopott tulajdon.
Szilágyi Kinga