Az Európa-bajnok után a vb-bronzérmese az ellenfél

2021.01.26 - 15:08

Az Egyiptomban zajló férfi kézilabda-világbajnokság I. számú középdöntős csoportjának utolsó fordulójában az Európa-bajnok Spanyolország biztos győzelmet aratott a rendkívül tartalékos Magyarország felett. A spanyolok már az első félidőben nagy különbséggel vezettek, a magyaroknak csak a kozmetikázás jutott (36–28). Ezzel eldőlt, hogy Magyarország a legutóbb vb-kiírás bronzérmesével, Franciaországgal találkozik szerdán a legjobb nyolc között.
A hétfő esti találkozónak egyébként egyetlen tétje az volt, hogy melyik csapat jut tovább az első, és melyik a második helyről. Az előző fordulóban ugyanis a magyar és a spanyol legények is biztosították már helyüket a negyeddöntőben. Ezért Gulyás István szövetségi kapitány is úgy gondolta, hogy pihenteti azokat, akik eddig húzták a csapatot. Ezért az eddig legtöbbet a pályán levő hármas, Mikler Roland, Bánhidi Bence és Lékai Máté a nevezett keretből is kimaradt, de a további kulcsemberek közül Máthé Dominik, Bodó Richárd és Sipos Adrián is csak a kispadon foglalt helyet az első félidőben. Így viszont nem lehetett felvenni a versenyt az Eb-címvédővel, amely a magyarokkal ellentétben a legjobbjaival állt fel.
A magyarok a felforgatott összeállításban ezzel elveszítették a százszázalékos mérlegüket, de – ahogy a szakmai stáb hangsúlyozta – ha van olyan találkozó, amelyet elbukhatnak, az ez volt.
A szerdai negyeddöntőben, 21.30 órától így az egy nappal többet pihenő, hatszoros aranyérmes Franciaország vár Magyarországra, ráadásul kedden még utazniuk is kellett Gízába. Remélhetőleg profitálhatnak abból, hogy Lékaiék végigülték a középdöntő utolsó fordulóját. Óriási eredmény lenne, ha Magyarország kiharcolná az elődöntőbe jutást, ahol a Svédország – Katar mérkőzés győztese lesz az ellenfél péntek este, Kairóban.
Spanyolország az előző két kiírás ezüstérmesével, Norvégiával fog mérkőzni.

Horvát összeomlás
A II. csoportban is hétfőn este értek véget a középdöntős küzdelmek, és az utolsó fordulóban még három csapat is továbbjuthatott volna Dánia mögött, ez végül a kedvezőbb helyzetben levő Argentínát legyőző Katarnak sikerült.
Ehhez viszont kellett az Eb-ezüstérmes horvát együttes játékának teljes összeomlása is. A második forduló találkozója után Lino Cervar bejelentette, a vb után távozik posztjáról, és a márciusi olimpiai selejtezőn már más kapitány fogja irányítani a horvát csapatot. Bizonyára ez is rányomhatta a bélyegét az együttes teljesítményére, amely bár lendületesen kezdett, de már az első félidő derekán elveszítette az irányítást. A második játékrészben aztán már klassziskülönbség alakult ki a felek között, a dánok egy 6–0-s és egy 7–1-es sorozatot is bemutattak. A dánok a korábban kevesebb szerepet kapó játékosaik harcba küldésével is kiütéses, 12 gólos győzelmet arattak (38–26), így a horvátok 2001 után maradnak le ismét a legjobb nyolcról világbajnokságon, míg Katar az egymás elleni eredménynek köszönhetően Argentínát is megelőzve bejutott a negyeddöntőbe.

FÉRFI KÉZILABDA-VILÁGBAJNOKSÁG, KÖZÉPDÖNTŐ,
I. csoport (Új főváros) 3. forduló

Spanyolország – Magyarország 36–28 (21–14)
Brazília – Uruguay 37–17 (18–7)
Lengyelország – Németország 23–23 (12–11)

21.30, Gíza: Franciaország – Magyarország

A mérkőzéseket a Digi Sport, a Telekom Sport, a Look Sport és az M4 Sport közvetítik.

Nem hozott szerencsét a hazai környezet

A magyar válogatott a 15. helyen zárta a magyar-szlovák közös rendezésű férfi kézilabda Európa-bajnokságot, miután a kedd esti utolsó csoportmeccsen 31–30-ra kikapott Izlandtól a harmadik, utolsó fordulóban.

Legyőzték a portugálokat, élet-halál harc lesz az izlandiak ellen

A magyar férfi kézilabda-válogatott 31–30-ra legyőzte Portugáliát a magyar-szlovák rendezésű Európa-bajnokság csoportkörének második fordulójában, vasárnap a budapesti MVM Dome-ban.

Vereséggel kezdték a magyarok a hazai Eb-t

Nem kezdődött jól a magyar férfi kézilabda-válogatottnak a részben hazai szervezésű Európa-bajnokság: az új budapesti arénában, telt ház előtt nem boldogultak a hollandokkal, így nagyon nehéz sors vár a Gulyás csapatra a továbbiakban.