Az esélyesebb Prága otthonából hozott pontot a Steaua

2016.07.27 - 18:48

1–1-es döntetlent ért el Prágában a Steaua labdarúgócsapata kedd este, az UEFA Bajnokok Ligája harmadik selejtezőkörének első mérkőzésén a helyi és favoritnak számító Sparta ellen.

A bukarestiek háza táján nem uralkodtak nyugodt körülmények a kedd esti mérkőzést megelőzően. A tavalyi bajnoki ezüstérmes csapat legjobbja, Jugurtha Hamroun személyes problémákra hivatkozva nem vett részt a mérkőzés előtti taktikai edzésen. Az algériai középpályás a vezetőségtől engedélyt kért, hogy Párizsba utazhasson, de közben Svájcban kapták lencsevégre, amint játékosügynök apjával egy másik csapat vezetőségével készült tárgyalni. A fővárosiaknak ez már sok volt, ezért 25 százalékos fizetéslevonással, és meghatározatlan időre való eltiltással büntették a 27 éves futballistát. Hamroun hiánya észrevehető volt a keddi mérkőzésen, de főleg az első félidőben, még úgyis, hogy a harmadik percben Stanciu majdnem vezetést szerzett egy balról betekert Momcilovic labdából. Ezt követően a prágaiak kiegyenlítették a játékot, és főként a legnevesebb játékosként elkönyvelt Lafata révén veszélyeztették Niţă kapuját, aki minden alkalommal a helyén volt. Leszámítva a 35. percet, amikor Josef Šural egy szögeltrúgás után jó ütemben érkezett a hatos környékére, fejesét pedig az egész bukaresti védelem megcsodálta, majd várta, hogy a Sparta játékosai befejezzék az ünneplést, és elvégezzék a gól utáni középrúgást. Laurenţiu Reghecampf játékosait megzavarta a hazai találat, és nehezen tudták csak feltartóztatni a prágai támadókat. A kezdetben reménytelennek tartott akció végül sikeresen ért véget, a második félidőben pedig egy magabiztosabb Steaua jött ki az öltözőből. Golubovic helyzete jelezte, itt valami készülődik, majd a hazánk legjobbjának tartott Nicolae Stanciu neve mellé is feljegyezhettünk egy helyzetet, ezt követően pedig egy gólt is. A 75. percben, szabadrúgásból megszerzett egyenlítő találatot, amely akár továbbjutást is jelenthet a bukarestieknek, mivel ezzel az eredménnyel ők várhatják kedvezőbb helyzetből a visszavágót.

További eredmények: Sparta Praha (cseh) – Steaua (román) 1–1, Ludogorec – Crvena Zvezda 2–2, FK Partizani – Salzburg 0–1, Viktoria Plzen – Qarabag 0–0, FK Rosztov – RSC Anderlecht 2–2, Ajax (holland)–PAOK (görög) 1–1, Dinamo Zagreb – Dinamo Tbiliszi 2–0, Sahtar Donyeck – Young Boys 2–0.