Szatmárnémeti

Az esélyegyenlőség jegyében találkoztak

2015.08.20 - 12:23

A szatmárnémeti Szent Pál Központban tegnap a Partnerség a munkaerő-piaci esélyegyenlőségért című pályázat keretében szerveztek találkozót.

 

Erre a Szatmári Egyházmegyei Caritas a helyi és a regionális média képviselőit hívta meg, akik Dumitru Timerman trénertől megtanulhatták a gyakorlatban azt, hogy kell a női nemmel kapcsolatos sztereotípiákat felszámolni és a nemek közötti esélyegyenlőséget gyakorolni a médiában.

 

Négy szakmában

 

A szóban forgó projekt koordinátora a Szatmári Egyházmegyei Caritas s partnerei a munkában a Nagyváradi Caritas Catolica és a Gyulafehérvári Caritas voltak. A 18 hónapos futamidejű projekt az Európai Szociális Alap által a 2007–2013 Humánerőforrás-fejlesztési Operatív Program keretén belül valósulhatott meg. Célcsoportjai tagjai azon nők közül kerültek ki, akik számára különösen nagy nehézséget okoz az elhelyezkedés vagy a pályakezdés, így például a hosszabb ideje munkanélküliek és a nők.

A program általános célkitűzése az esélyegyenlőség és a nemek közötti, munkaerőpiacon fellépő különbségek és diszkrimináció leküzdése, s 570, az ország nyugati és központi fejlesztési régióiból származó személy, többségében nő, szakmai képzésének és továbbképzésének támogatása a munkahelyek könnyebb megszerzése, illetve azok megtartása érdekében. Az elmúlt hónapok alatt a projektnek köszönhetően 1430 személy szakmai képzése zajlott négy területen: gyermekfelvigyázó, szociális munkás, takarító és otthoni idős-, illetve gyerekgondozó hivatásokban. Ezen képzések a Szatmári Római Katolikus Egyházmegye területéről Szatmár megyében 100, Máramaros megyében 80 személyt érintenek. További 2130, már munkahellyel rendelkező személy szakmai továbbképzésére került sor karrierjük fejlesztése céljából, ide tartoznak a karriermenedzsmenti képzések, illetve trénerek képzése. A projekt keretén belül 430 személyt képeztek ki a munkaerőpiacon leginkább igényelt munkakörökben. Szatmár megyéből szatmárnémeti, erdődi, nagykárolyi, túrterebesi, ákosi, homoródi, mezőpetri, szaniszlói és tasnádi illetőségű személyek vettek részt a képzéseken.