Az első meccset elvesztették

2022.04.07 - 21:00

Elvesztette a három nyert mérkőzésig tartó elődöntő párharc első összecsapását a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata, a vendég FCC Baschet Arad így 1–0-ról várhatja a pénteki szatmári folytatást.

cropped-kosarVSKArad
Óriási tempóba kezdett mindkét csapat. A vendégek egy 0–4-gyel indítottak, amire Dora Ardelean két triplával válaszolt (6–7), majd a 4. perc végén Vuckovic távoli találatával először vette át a vezetést az SZVSK (11–9). Felváltva vezetett a két együttes, majd végre beállt több mint egy hónapos kényszerszünet után Stephanie Kostowicz, és találatával a 7. percben hárommal vezettek a hazaiak (19–16). Begörcsöltek a szatmáriak, Miljana Dzombeta kétszer is nagyot hibázott, amit az aradiak azonnal büntettek, és nyolc pont fórral zárták az első negyedet (24–32).

cropped-kosarVSKArad1
Biszák Boglárka, Kostowicz és Taylor Sparkle pontjai két és fél perc alatt visszahozták egységnyi távolságra az SZVSK-t (33–34), viszont még az egyenlítő találat váratott magára. Sőt, a 15. percben Veatriki Akathiotou triplája után már héttel vezetett Arad (36–43). A szünetig sikerült ebből a hátrányból három pontot faragni, így 50–54-es állásnál mehetett pihenőre a két csapat.

cropped-kosarVSKArad2-1
Jól jött a szatmári lányoknak a szünet, az ellenfél ugyanis nem tudta tovább növelni előnyét, a 25. percben pedig jött Fodor Márta triplája, és ismét a szatmáriak vezettek (64–62). Tartották magukat a lányok, rég látott lendülettel és pontossággal játszottak, így a 28. percben Vuckovic szabaddobásai után már hattal vezettek a hazaiak (72–66).

cropped-kosarVSKArad4-2
Plusz hatról indította az utolsó tíz percet az SZVSK (76–70), viszont Bogdan Bulj edző tanítványai hamar felzárkóztak egy pontra (80–79), majd a 34. percben Brankica Hadzovic találata (80–81) időkérésre kényszerítette Miguel Lopezt. A spanyol edző rövid időre rendet rakott a szatmári lányok fejébe, a védekezés ismét remekelt, elől pedig Ardelean és Kostowicz négy pontot visszatettek a két csapat közé (85–81). Innen is visszajött Bulj csapata, két perccel a vége előtt pedig ismét időt kellett kérjen Lopez (91–93). Ez viszont már nem segített semmit, Dzombeta triplája nem talált be, a végét pedig kihúzták  vendégek (93–95).

cropped-kosarVSKAradVuckovic-1
Ez a meccs sokat kivett mindkét csapatból, viszont az aradiak lépéselőnybe kerültek. Pénteken 19 órától folytatás a Both Katalin Sportteremben, és az SZVSK-nak hoznia kell a pontot, hogy megőrizze esélyét a döntőbe jutásért.

NŐI KOSÁRLABDA, ELŐDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS

Szatmárnémeti VSK – FCC Baschet Arad 93–95 (24:32, 26:22, 26:16, 17:25)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (5/5/13), Dora Ardelean (17/2/6), Taylor Sparkle (16/2/6), Katarina Vuckovic (19/9/0), Biszák Boglárka (2/2/0) – Fodor Márta (9/0/0), Paloma Cucu (0/1/0), Aikaterina Sotiriou (2/3/1), Stephanie Kostowicz (23/8/0). Vezetőedző: Miguel Lopez.

Arad (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Tereza Vitulova (22/4/1), Andreona Lanay Keys (21/4/3), Teodora Manea (2/3/1), Laura Vaida (6/7/3), Brankica Hadzovic (27/3/5) – Shereen Sutherland (2/0/0), Veatriki Akathiotou (15/4/1), Nagy-Mirne Ildikó, Alexandra Ghiță (0/1/0). Vezetőedző: Bogdan Bulj.

Összetettben: 0–1
2. mérkőzés: péntek, 19.00, Both Katalin Sportterem

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.