Az első két hely valamelyike kell az Olimpia VSK-nak a rájátszásra

(Itthon nagyon jó meccset játszottak múlt szombaton a fiúk, hasonlóra lesz szükség ezen a hétvégén a Lotus otthonában is. (Fotó: SzOVSK)
2023.03.23 - 17:20
A labdarúgó Liga 3 tízes csoportjának első öt helyét osztják le a bajnoki alapszakasz utolsó fordulójában, viszont a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata az első két hely valamelyikére pályázik – az esélyesek között.

Csik Tibor vezetőedző legénysége március 25-én szombaton Váradszentmártonban játszik a Félixfürdői Lotus ellen, és csak egy győzelemmel van esélye arra, hogy megőrizze a jelenleg elfoglalt második pozíciót. Viszont az ellenfélnek is csak győzelemmel van némi esélye arra, hogy egy helyet javítva a felsőházat jelentő negyedik pozíciót elcsípje a táblázatban.
És ezen felül figyelni kell a Nagyváradi FC Bihor zilahi meccsét, illetve a Beszterce-Naszódi Gloria nagykárolyi találkozóját. Az Oli meccsének az eredménye és ennek a két meccsnek a végeredménye dönt majd a végső sorrendről.

Nem mindegy a helyezés

Az Olimpia VSK már biztosította a helyét a felsőházban, az viszont nem mindegy, hogy milyen helyen zár a táblázatban. Az első két helyezettnek ugyanis öt hazai és négy idegenbeli meccse lesz a rájátszásban, a harmadiknak és negyediknek pedig csak négy hazai bajnoki jut.

Vannak sajnos sérültek

„Nagyon örülünk annak, hogy egyre több szatmári fociszerető érdeklődik utánunk. Meg kell háláljuk nekik ezt a bizalmat azzal, hogy a lehető legtöbb mérkőzést hozzuk haza. Ez a tétje az utolsó fordulónak, vagyis nagyon fontos nekünk a győzelem. De sajnos nem csak rajtunk múlik majd az alapszakasz végső sorrendje” – mondta Csik Tibi, aki az előző két hét hiányzói közül csak Fila Károly kapust viszi majd a szombati mérkőzésre. „Sajnos a többiek fizikailag még nem érték be a többieket” – mondta a többi sérültről a szakvezető.

Helyosztó tét

A bajnoki rájátszás utolsó fordulója előtt a Bihar FC az első 37 ponttal, őt követi a két 35 pontos alakulat, az Olimpia VSK (36–16) és a Gloria (28–12), a két 27 pontos együttes, a Zilahi SCM (24–19) és a Lotus (26–22) pedig a 4. és 5. helyen osztózik.
„A Liga 3 tíz szériája közül csak nálunk van helyosztó tétje az utolsó fordulónak. Ez is mutatja, milyen kiegyensúlyozott, erős csoportban szerepelünk” – hangsúlyozta Csik Tibi.
A Lotus – Olimpia VSK mérkőzés szombaton 15 órakor kezdődik, és a helyosztó tét miatt a hétvége minden meccse ugyanabban az időpontban kezdődik a 10-es csoportban.