Az első helyre állt a Szatmárnémeti VSK

2022.03.13 - 23:07

Lassan kiüt a fáradság a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának a játékosain, hiszen tíz nap alatt öt meccset játszottak a bajnokságban, kettőt idegenben (Kézdivásárhelyen és Brassóban), szombaton pedig az aradiak elleni rangadót is behúzták. Vasárnap este aztán újabb meccs várt a lányokra, hiszen a Both Katalin Sportteremben lejátszották a Kézdivásárhely elleni visszavágót is… és az SZVSK ezt is behúzta. Március 4-től Alexandria, Kézdivásárhely kétszer, Brassó és Arad is megtudta milyen, hogy fejet hajtson Miguel Lopez edző csapata előtt.
A szombati, aradiak elleni tizenkét pontos siker egyébként sokat kivett a lányokból, de nem volt mese, húsz órával később is helyt kellett állni a KSE elleni visszavágón. A háromszékiek a harmadik percben egyszer még vezettek is (4–6), de Taylor Sparkle pontjaival, illetve a KSE korábbi játékosának, Biszák Boglárka találatával két perccel később már az SZVSK vezetett néggyel (10–6). 10-nél még kiegyenlítettek a kézdiek, de a 9. percben Katarina Vuckovic beállította az első negyed legnagyobb különbségét (22–14).
A 13. percben 29–29-nél Lopez szükségét érezte annak, hogy időt kérjen, viszont amint a lányok kisebb lendületet szereztek, két perccel később, 36–31-nél Ljubomir Kolarevic edző is időt kért. Ezzel a KSE egyszer még visszazárt (38–36), de a folytatásban már az SZVSK akarata érvényesült a pályán, a 19. percben pedig Lopez tanítványai beállították az addigi legnagyobb különbséget (49–36).
Kilenc pont plusszal indította a második félidőt az SZVSK (49–40), de a 23. perc elején ismét csak egy pont maradt a fórból (51–50). Sőt, a 27. perc közepén egyszer még átvette a vezetést a KSE (55–56), ami már felért egy vészharangkongatással, ugyanis a szatmáriak rákapcsoltak, és egy 16–0-s futással a 31. percig máris tizenöt pontos volt az SZVSK-előny (71–56). Innen már nem engedtek ki a hazaiak, a 37. percben huszonhét pont volt a két csapat között (95–68). Ez volt a maximális különbség, amiből huszonnégy maradt a végére (95–71), de a lényed, hogy a szatmári alakulat a 18 győzelemmel már az első helyen áll a táblázatban, és így várja a Sepsi elleni szerdai csúcsrangadót. A 15. fordulóból elhalasztott meccset Sepsiszentgyörgyön fogják rendezni és az alapszakasz első helyéről fog dönteni.
Ezután még két idegenbeli meccs vár az SZVSK-ra: szombaton Kolozsváron, jövő szerdán pedig Bukarestben a Rapiddal játszanak a piros-fehér lányok.

NŐI KOSÁRLABDA, 25. FORDULÓ

Szatmárnémeti VSK – Kézdivásárhelyi SE 95–71 (24:20, 25:20, 20:16, 26:15)

SZVSK (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Miljana Dzombeta (18/4/13), Dora Ardelean (7/2/3), Taylor Sparkle (25/3/1), Katarina Vuckovic (27/12/2), Biszák Boglárka (16/6/1) – Szmutku Renáta (0/1/0), Kiara Nicole Quinones Noa, Paloma Cucu (2/2/1). Vezetőedző: Miguel Lopez.

KSE (pontok száma/lepattanók/gólpasszok): Jaiamoni Coleman (23/3/3), Debreczi Iringó (13/3/2), Ines Corda (5/1/2), Bara-Németh Beáta (2/4/0), Antoinette Lewis (19/7/3) – Jocelyn Taylor (9/2/1), Kozman Kriszta (0/1/0), Domoks Réka (0/5/1), Tuchilus Kriszta, Csurulya Helga (0/1/0). Vezetőedző: Ljubomir Kolarevic.

Futball: Rangadót játszik hazai pályán az Olimpia VSK

A román labdarúgás Liga3 alapszakaszának utolsó fordulójában, szombaton otthon játszik a Szatmárnémeti Olimpia Városi Sportklub csapata, a vendég a 10-es csoport éllovasa, a Zilahi SCM.