Az EL-ben sem maradt angol csapat

2015.03.20 - 14:55

A Bajnokok Ligájában és az Európa Ligában sincs angol labdarúgócsapat a legjobb nyolc között.

Utóbbi kupasorozat visszavágóit csütörtök este rendezték és az egyetlen érdekelt szigetországi együttes, az Everton 5–2-re kapott ki a Dinamo Kijev otthonában.

A nyolcaddöntők előtt a magukénak nevezték az EL-t az olasz alakulatok, de csak ötből csak ketten maradtak állva a folytatásra. Az AS Roma hazai zakó után búcsúzott, míg az Internationalénak is kettős vereség jelentette a kiesést. A Torino nyert hazai pályán, de nem volt elég a továbbjutáshoz.

Pénteken az európai szövetség nyoni székhelyén kisorsolták a negyeddöntők párosításait. A címvédő Sevilla a Zenit ellen készülhet, a Wolfsburg – Napoli ígérkezik még slágerösszecsapásnak.

A Zenit eddig 14-szer találkozott spanyol csapattal a nemzetközi kupákban, de mindössze kétszer győzött ezeken a találkozókon. A Zenit és a Sevilla négyszer játszott egymással, a spanyol csapat háromszor győzött.

Európa Liga, nyolcaddöntő, visszavágó

Dinamo Moszkva – Napoli 0–0 (továbbjutott: a Napoli 3–1-es összesítéssel)

AS Roma – Fiorentina 0–3 (Gonzalo Rodríguez 9. perc – 11-esből, M. Alonso 18., Basanta 22.; kiállítva: Ljajics – Roma, 88. perc; továbbjutott: a Fiorentina 4–1-es összesítéssel)

Dinamo Kijev – Everton 5–2 (Jarmolenko 21., Teodorczyk 35., Miguel Veloso 37., Huszev 56., Antunes 76., illetve Lukaku 29., Jagielka 82.; továbbjutott: a Kijev, 6–4-es összesítéssel)

Besiktas – Club Brugge 1–3 (Ramon Motta 48. perc, illetve De Sutter 61., Bolingoli–Mbombo 80., 90.; kiállítva: Olcay Sahan – Besiktas, 90+2.; továbbjutott: az Brugge 5–2-es összesítéssel, kettős győzelemel)

Internazionale – Wolfsburg 1–2 (Palacio 71., illetve Caligiuri 24., Bendtner 89.; továbbjutott: a Wolfsburg 5–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel)

Sevilla – Villarreal 2–1 (Iborra 69., Suárez 83., illetve G. Dos Santos 73.; kiállítva: Bailly – Villarreal, 77.; továbbjutott: a Sevilla 5–2-es összesítéssel, kettős győzelemmel)

Torino – Zenit 1–0 (Glik 90.; továbbjutott: a Zenit 2–1-es összesítéssel)

Ajax – Dnyipro 2–1 (hosszabbítás után; Bazoer 60., Van Der Hoorn 117., illetve Konopjanka 97.; továbbjutott: a Dnipro, 2–2-es összesítéssel, idegenben szerzett góllal).