Az egy órás kényszerszünet sem vágta el a lendületet

2016.11.06 - 16:05

Bejelentkezett egy elődöntős helyre a 19 évesek elitbajnokságában újonc Szatmárnémeti Sportlíceum labdarúgócsapata. Dacian Nastai edző legényei a 11. fordulóban 5–1-re győztek idegenben a Pandurii Tg. Jiu ellen.

A bajnokság alapszakaszának a végéig viszont még sokat kell dolgozzanak, ráadásul az élmezőny nagyon szoros. A 2., 3. és 4. helyen osztozó Temesvári Kiválósági Központot, Szatmárnémeti LPS-t és Temesvári ACS Polit a gólkülönbség választja el a táblázatban, az élen álló Aradi UTA Bătrâna Doamnă együttesnek pedig egységnyi előnye van a három 24 pontos alakulattal szemben.

A szombati találkozón egyébként Răzvan Onea révén már a 3. percben vezetést szerzett a LPS, majd átvették az irányítást a házigazdák. A nyomásnak meg lett az eredménye, hiszen a 25. percben a szatmári kapus, Sebi Moroz hatalmasat hibázott egy beívelt labdánál, amiből a „pandúrok” egyenlíteni tudtak. A fordulás után viszont összekapta magát a szatmári legénység, és Sergiu Ciocan góljaival már kettővel vezetett a LPS (1–3). A 75. percben viszont félbe kellett szakítani a mérkőzést, ugyanis a SMURD kérésére egy sürgősségi helyzet rendezésére egy helikopter kellett landoljon a pályán. 50 percnyi kényszerszünet után folytatódott a játék, amely a hazaiak helyzetével kezdődött, majd Székely Krisztián két góljával folytatódott (1–5).

„Remek teljesítmény ez a srácok részéről. Ezúttal viszont kiemelném Onea játékát, aki szerintem már most is egy megoldás lehet a másodosztályos Szatmárnémeti FC Olimpia felnőttcsapatának a bal oldali hiányosságok pótlására” — mondta Nastai, aki ugyanakkor úgy véli, hogy a kapusa, Moroz szombaton nagy csalódást okozott a számára.

Ugyanebben a csoportban a Szatmárnémeti FC Olimpia csapata 0–0-s döntetlent játszott idehaza a Szászmedgyesi Gaz Metan együttesével.