Az az átkozott utolsó perc: pont nélkül a VSK

Fotó: Valentin Păduraru
2021.09.06 - 08:24
Rendkívül változatos és gólgazdag mérkőzést vívott egymással a Szatmárnémeti VSK és a Zilahi VSK a román labdarúgó III. osztály 10-es csoportjának második fordulójában szombat délután, az Olimpia–Prodan Stadionban. Az élvezetes mérkőzésen végül a vendégek örülhettek.

Jól kezdte a találkozót a hazai csapat, a 15. percben Zsiga Ervin pazar szabadrúgásgóljával meg is szerezte a vezetést (1–0). Csupán bő negyed óráig örülhettek viszont az előnynek a szatmáriak, a 38. percben ugyanis az Alex Cadar bravúros védése utáni szögletből beívelt labda Andu Moisi térdéről a hálójukba vágódott (1–1).

A szünet után viszont a feljutási ambíciókkal kacérkodó vendégek kezdtek jobban: az 55. percben Cosmin Mester révén a vezetést is megszerezték (1–2), majd tíz perccel később Sergiu Negrut már kettőre növelte a zilahi előnyt (1–3).

Becsületükre váljon, hogy a szatmáriak nem adták fel, a 86. percben pedig a szerencse is melléjük szegődött: a vendégek kapusa, a szatmári Alex Sugar rosszul ütött ki egy labdát, amely Moisiról a hálóba pattant (2–3). Sőt, a 89. percben Raul Ziman fejese után ismét egyenlő volt az állás (3–3).

Mégsem így ért véget a mérkőzés, a ráadás perceiben ugyanis Dan Berci hatalmas löketet küldött meg jó 20 méterről, a labda pedig a hazaiak hálójába vágódott (3–4).

„Akárcsak Nagyváradon, most is kiengedtünk a kezünkből egy pontot” —bosszankodott még vasárnap délben is Ritli Zoltán, aki éppen a szombati meccset nézte vissza, amikor felhívtuk. „Előzőleg elégedett lettem volna két ponttal az első két forduló után, és a játék képe is azt mutatta, hogy rászolgáltunk a két döntetlenre. Ebből a csoportból kiemelkedik a Nagyváradi AC, a Zilah, a Minaur és a Kolozsvári CFR II. A Nagyvárad és a Zilah ellen is felnőttünk a feladathoz, egyenrangú ellenfelek voltunk, a tabella mégis azt mutatja, hogy pont nélkül állunk” — fogalmazott a szatmáriak edzője.

Alakulhatott volna ez másként is, főleg, ha 1–1-es állásnál a játékvezető, a nagyváradi Pál Adrian büntetőt ítél a hazaiaknak egy kétes szituációban, de a negyedik gólt megelőzően a hazaiaknak kellett volna jönniük bedobással…

„Nehéz arra választ adni, miért kaptunk ki két, az utolsó percekben született góllal. Van három-négy tapasztalt játékosunk, a többiek viszont fiatalok, akiknél talán elfogyott a mentális erő és a koncentráció a végére. Igyekezni fogunk, és dolgozni azért, hogy ezt kiküszöböljük. Összességében azonban úgy gondolom, pont ez adja a labdarúgás varázsát, hogy bármi megtörténhet. Bízom továbbá abban, hogy a fociban a szerencse hosszú távon kiegyenlítődik, és lesznek majd olyan találkozók, amikor mi nyerünk az utolsó percben vagy némi szerencsével” — bizakodik az egykori kiváló kapus.

Hogy ez a következő fordulóban lesz-e, az még a jövő zenéje. Egy biztos: eddig sem volt könnyű programja a VSK-nak, most pedig következik a Kolozsvári CFR második csapata elleni idegenbeli mérkőzése. „Négy-öt játékosuk rendszeresen a bajnok felnőttcsapattal edz. Információim szerint van három-négy egészen jó játékosuk, úgyhogy Kolozsváron sem számíthatunk könnyű mérkőzésre” — tekint előre Ritli.

III. osztály, 10-es csoport, második forduló
Szatmárnémeti VSK – Zilahi VSK 3–4 (1–1)
Gólszerzők: Zsiga (15.), Moisi (86., öngól), Ziman (89.), illetve Moisi (38.), Mester (1–2), Negrut (65.), Berci (90+).
Szatmárnémeti VSK: Alex Cadar – Calin Vadan, Luca Tincau, Raul Ritli, Flaviu Ionescu, Zsiga Erin, Svarczkopf István, Barth Kevin, Filip Stajics, Tudor Moldovan, Gabriel Cadar.
Cserék: Daniel Osan – Cipran Brata, Dobrai Eduárd, Antonio Pasca, Raul Ziman, Baior Denis, Nyilván Bogdan, Jakab Martin, Ioan Barnut.
Edző: Ritli Zoltán.

Kocsis Zoltán

Vívás: Éremeső az Autonet Kupán

Az Autonet Kupa idén is nagyon jól teljesített, és ez nem kerülte el a Román Vívószövetség figyelmét sem. Remek erőfelmérő a gyerek korosztályos bajnokság előtt.