Belföld

Az autópálya-építő is feketézik

2024.09.13 - 05:07

Összesen 190 jogszerűtlenül foglalkoztatott munkást azonosított a munkaügyi felügyelőség az A7-es autópálya munkatelepén.

A munkaügyi minisztérium közösségi oldalán megjelent csütörtöki bejegyzés szerint a Buzău megyei munkaügyi felügyelőség több ellenőrzést végzett a napokban az A7-es autópálya Stîlpu környéki munkatelepein.

Ekkor derült ki, hogy 190 személy egyéni munkaszerződés nélkül, feketén dolgozott itt, egy 2024-ben létrehozott cégnek.

A Munkaügyi Felügyelőséget vezető Mihai Nicolae Ucă szerint a feketén foglalkoztatott személyek megpróbáltak elfutni a helyszínről a mezőn keresztül, a csendőrök azonban később azonosították őket.

A munkáltató 200 ezer lejes bírságot kapott.

Mihai Nicolae Ucă
Ugyanakkor szerződést kell kötnie a munkásokkal, a szerződéseket iktatnia kell a törvényben előírtaknak megfelelően, és a fizetés mellett a társadalombiztosítási járulékokat is be kell fizetnie a feketén ledolgozott időszakra.

Agerpres / Hírszerkesztő
(Fotók: munkaügyi Minisztérium)

 

Ajánljuk még a témában:

Szatmár megye

Itt a nyár, kezdődik a diákmunka-szezon

Évről évre nő a vakációs diákmunkára jelentkező fiatalok száma a megyében; a turizmusban, a vendéglátóiparban és a szabadidő eltöltésével foglalkozó cégeknél tudnak pénzt keresni a diákok.
Szatmár megye

Szabad állások a megyében

205 betöltésre váró álláshelyet kínál a Szatmár Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség.
Szatmár megye

Szabad állások a megyében

127 betöltetlen álláshelyet kínál a Szatmár Megyei Munkaerő-foglalkoztatási Ügynökség.