Az Astra, a Petrolul és a Pandurii is kikapott

2013.08.24 - 16:18

Mindhárom romániai labdarúgócsapat vereséget szenvedett az Európa–liga rájátszásának első fordulójában. A jövő heti visszavágókra tehát igencsak kevés továbbjutási esélyük maradt.

Nem lesz emlékezetes a román labdarúgás történelmében a 2013. augusztus 22-e, ugyanis az Európa–liga rájátszásába bejutott mindhárom román alakulat vereséget szenvedett ellenfeleitől. Az Astra Giurgiu 2–0-ra kapott ki Izraelben a Maccabi Haifa együttesétől, a Petrolul Ploieşti megsemmisítő vereséget szenvedett (5–1) Angliában a Swansea City gárdájától, míg a Pandurii Târgu Jiu hazai pályán maradt alul 1–0 arányban a portugál Sporting Braga ellen vívott mérkőzésen.

A Petrolul 25 perc elteltével három gólt kapott a Swansea otthonában. Routledge két alkalommal, míg Michu egyszer vette be Pecanha kapuját. Az első félidő hátralevő részében egyetlen vendéghelyzetet sem jegyezhettünk fel, míg a walesi gárda több veszélyes támadást is kidolgozott.

A második játékrészben is hasonlóan folytatódott a küzdelem, az 56. percben pedig újabb góllá érett a Swansea meddő mezőnyfölénye, ezúttal az idén leigazolt Wilfried Bony volt eredményes. A 70. percben a csereként beállt Pozuelo öt gólra növelte a hazaiak előnyét, a szépítő találatot gyakorlatilag az első veszélyes Petrolul támadás után Gicu Grozav jegyezte a 87. percben.

Az Astra Giurgiu sem szerepelt sokkal fényesebben a Maccabi Haifa otthonában. A remekül játszó hazai csapat a 30. percben szerezte meg a vezetést egy szabadrúgásból Rayos révén, aki tíz perccel később elhibázott egy büntetőt. Az első játékrészben az Astrának egyetlen helyzete volt, de Tembo távoli lövése nem találta meg az utat a kapuba. A második félidőben továbbra is Maccabi játszott mezőnyfölényben, a 61. percben pedig ismét megadta magát az Astra védelme, Turgeman lövését nem tudta védeni Silviu Lung Jr. A mérkőzés hátralevő részében még két nagyobb hazai helyzetet jegyezhettünk fel, az eredmény azonban nem változott.

A Pandurii viszonylag kiegyenlítettebb mérkőzést játszott a Kolozsvári CFR stadionjában a Sporting Braga együttese ellen, ám a nyáron Franciaországba (Evian TG) igazolt Dan Nistor nélkül látszólag kínlódott az oltyán alakulat. A veszélyes akciókban nem bővelkedő találkozó egyetlen gólját Yazalde szerezte az 52. percben Alan beadásából. A Pandurii a mérkőzés hajrájában közel állt az egyenlítéshez, de Buleica remek beívelését Adrovics képtelen volt hat méterről a hálóba továbbítani.

A visszavágók tehát nem sok jóval kecsegtetnek a három csapat számára, óriási bravúrra lenne szükség ahhoz, hogy valamelyikük kiharcolja a továbbjutást az Európa–liga csoportkörébe.

Európa–liga, rájátszás, 1. forduló

Swansea City – Petrolul Ploieşti 5-1 (3-0)

Maccabi Haifa – Astra Giurgiu 2-0 (1-0)

Pandurii Târgu Jiu – Sporting Braga 0-1 (0-0)

Tovább eredmények: Aktobe – Dinamo Kijev 2-3, Dinamo Tbiliszi – Tottenham 0-5, Karabakh – Frankfurt 0-2, Jablonec – Betis 1-2, Kubany – Feyenoord 1-0, Atromitosz – Alkmaar 1-3, FC Minszk – Standard Liége 0-2, Esbjerg – Saint-Etienne 4-3, Molde – Rubin 0-2, Nomme Kalju – Dnyipropetrovszk 1-3, Salzburg – Zalgiris 5-0, St. Gallen – Szpartak Moszkva 1-1, Kukesi – Trabzonspor 0-2, Apóllon Limassol – Nice 2-0, Elfsborg – Nordsjaelland 1-1, Hafnarfjördur – Genk 0-2, Tromsö – Besiktas 2-1, Csernomorec Odessza – Skenderbeu 1-0, Partizan Belgrád – Thun 1-0, Rijeka – Stuttgart 2-1, Vojvodina – Sheriff Tiraszpol 1-1, Udinese – Liberec 1-3, Zulte-Waregem – APOEL Nicosia 1-1, Grasshoppers – Fiorentina 1-2, Rapid Wien – Dila Gori 1-0, Estoril – FC Pasching 2-0, Sevilla – Slask Wroclaw 4-1.