Az Aradi ICIM is átgázolt a VSK csapatán

2015.01.25 - 18:06

Születésnapján huszonkilenc percet játszott az Aradi ICIM elleni bajnoki a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatának az edző–játékosa. Az ellenfél sima győzelmet aratott a Both–teremben.

Egy pillanatig sem forgott kockán az Aradi ICIM győzelme vasárnap délben Szatmárnémetiben, Jose Araujo edző tanítványai ugyanis laza játékkal verték a Both Katalin Sportteremben a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapatát. Adriana Pricop edzőnek lassan nem lesznek játékosai, akikkel felálljon a bajnoki mérkőzéseken, ugyanis a hírek szerint már Tarţa–Laza Enikő is távozna a klubtól. Egy hónap leforgása alatt ő lenne az ötödik kosaras, aki elhagyja a VSK-t. A válogatott játékos azt mondta, ha ma nem kapja meg az elmaradt fizetését, akkor távozik, de itthoni, személyes ügyei miatt nyárig még maradna a VSK-nál. Amúgy az Aradi ICIM már a vasárnapi mérkőzés után vitte volna Tarţa–Laza Enit.

A mérkőzés egyetlen kérdése egyébként csak az volt, hogy a Maros–parti ellenfél milyen különbséggel győz a VSK ellen. A 3. percben már kilenc ponttal vezettek a vendégek (2–11) és csak Eni, illetve Flavia Ferenczi pontjainak köszönhető, hogy tizenhárom pont hátránnyal zárta az első tíz percet a VSK (16–29). Bianca Voica és Adriana Pricop pontjaival tartotta a lépést a szatmári együttes a rendkívül gyenge második negyedben (28–41). A szünet után tovább csökkent a mérkőzés színvonala, az ICIM a 15. percben már tizenhéttel is vezetett (36–53), amikor Ferenczinek beakadt egy triplája, majd Szmutku Renáta is megtoldotta a VSK pontjait kettővel (41–53). Tizenöt pontos hátrányból (43–58) kezdte a VSK az utolsó felvonást, de erőnlétileg elfogyott a szatmári csapat, a juniorok pedig nem értek fel az ellenfél szintvonalára, így huszonnégy pontos különbséggel nyert az ellenfél.

A szatmáriak mégis ünnepelhettek a meccs végén, ugyanis az edző–játékos Adriana Pricop vasárnap ünnepelte 41. születésnapját. A Szatmári Friss Újság is sok boldogságot kíván a kosárlabdázónak.

KATTINTSON IDE ÉS NÉZZE MEG A MÉRKŐZÉSEN KÉSZÜLT FÉNYKÉPEKET!

Női kosárlabda, Nemzeti Liga, alapszakasz, 20. forduló

Szatmárnémeti VSK – Aradi ICIM 52–76 (16:29, 12:12, 15:17, 9:18).

VSK (pontok száma, lepattanók, gólpasszok): Kiss, Voica (10, 5, 2), Szmutku (2, 2, 1), Moldoveanu (6, 1, 0), Ferenczi (12, 3, 4), Manta (4, 5, 2), Bolba (2, 0, 0), Pricop (11, 3, 0), Tarţa–Laza (5, 2, 2).

Szöveg és fotók: Pesek Attila